Par narkotiku lietošanu sodītie nevarēs iegūt vadītāja apliecību

(23.10.2014.)

Personas, kuras sodītas par narkotisko vielu lietošanu, nevarēs iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības. To paredz Saeimas Tautsaimniecības, vides, agrārās un reģionālās politikas komisijas ceturtdien, 23.oktobrī, izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.

„Nav pieļaujamas situācijas, kad pie automašīnas stūres sēžas autovadītāji jebkādu apreibinošo un narkotisko vielu ietekmē, izraisot avārijas un dzīvības briesmas citiem cilvēkiem. Tiesības vadīt transportlīdzekli jāaizliedz personām, kuru uzvedība norāda uz lielu risku, ka tā var apdraudēt ceļu satiksmes drošību un citu satiksmes dalībnieku dzīvību un veselību,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš. 

Patlaban likums paredz kārtību, kā persona var iegūt tiesības vadīt transportlīdzekli. Grozījumi noteic, ka transportlīdzekļu vadīšanas tiesības un vadītāja apliecību nevarēs iegūt vai atgūt persona, kura sodīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pret satiksmes drošību alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Tiesības nevarēs iegūt vai atgūt persona, kura sodīta par narkotisko, psihotropo vai jaunu psihoaktīvo vielu vai to izstrādājumu, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, lietošanu.

Tāpat tiesības nevarēs iegūt vai atgūt persona, kura sodīta par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, vai par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes.

Savukārt, lai persona iegūtu vai atgūtu tiesības pēc tam, kad tai ir dzēsta vai noņemta sodāmība par minētajiem pārkāpumiem, valdībai līdz nākamā gada 30.aprīlim šādām personām jāparedz papildu nosacījumi.

Pašlaik normatīvie akti paredz iespēju ierobežot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības personām, ņemot vērā tikai personas veselību vai pārkāpumus, kas izdarīti alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Likumprojekta mērķis ir veicināt ceļu satiksmes drošību, kā arī mazināt aizliegto psihoaktīvo vielu lietošanu. 

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā nākamā gada 1.maijā.

Ceļu satiksmes likuma grozījumi galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde