Barča: invaliditātes ekspertīzē jāmazina rindas un jāuzlabo klientu apkalpošana

(30.05.2017.)

Jaunā VDEĀVK vadība var rēķināties ar deputātu uzticības kredītu, taču iestādes darbā ir nepieciešami būtiski pārkārtojumi, lai mazinātu rindas uz pakalpojuma saņemšanu un uzlabotu klientu apkalpošanas standartu. To uzsvēra Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča otrdien, 30.maijā, pēc komisijas deputātu tikšanās ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) jauno vadītāju Juri Gaiķi. 

“Objektīvā realitāte ir visai skarba – darba apjoms ārstiem ekspertiem aizvien pieaug, bet kritiski zemā atalgojuma dēļ piesaistīt jaunus cilvēkus darbā šajā iestādē ir ļoti grūti. Deputāti šodien pauda gatavību izskatīt konkrētus iestādes vadītāja priekšlikumus, lai būtiski uzlabotu cilvēkresursu situāciju VDEĀVK, tostarp palielinātu atalgojumu un piesaistīju jaunus darbiniekus,” pēc komisijas sēdes pauda A.Barča.      

Kā norāda komisijas vadītāja, deputāti šodien kopumā atzinīgi vērtēja iestādes jaunā vadītāja priekšlikumus iestādes darba uzlabošanai. Tie ietver gan neatliekamus pasākumus rindu pieauguma apturēšanai un slodzes izlīdzināšanai starp dažādām iestādes nodaļām, gan klientu apkalpošanas standarta izstrādi. Tāpat plānots pilnveidot procesu vadību un ekspertīžu metodiku. Tas ļaus novērst gadījumus, kad vienādā situācijā dažādi ārsti eksperti pieņem atšķirīgus lēmumus. 

Būtisks posms invaliditātes ekspertīzē ir ģimenes ārsti, uz kuru sniegtajiem datiem savā darbā balstās ārsti eksperti. Nereti ir gadījumi, kad ģimenes ārsti nosūtījuma veidlapu aizpilda nepareizi vai nepilnīgi, un ekspertīzes veicēji ir spiesti klientu sūtīt atpakaļ pie ģimenes ārsta, deputātus informēja VDEĀVK pārstāvji. Deputāti aicināja par šādiem gadījumiem ziņot Veselības inspekcijai, lai vērtētu ģimenes ārstu darba kvalitāti. 

Komisijas deputāti vienojās jūnijā apmeklēt VDEĀVK, lai klātienē iepazītos ar izmaiņām iestādes darbā. 

 

Saeimas Preses diensts

Trešdien, 18.septembrī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde (turpinājums)
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde