Goda ģimenes apliecību no 1.maija varēs saņemt ģimenes, kurās aug bērns ar invaliditāti

(25.02.2021.)

Saeima ceturtdien, 25.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz no 1.maija Goda ģimenes apliecību piešķirt arī ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti.

Ar šiem grozījumiem beidzot tiek pievērsta lielāka uzmanība un sniegts atbalsts arī ģimenēm, kurās audzina bērnu ar I vai II grupas invaliditāti līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, iepriekš uzsvēra par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Pašreiz Goda ģimenes apliecību saņem daudzbērnu ģimenes, taču nereti rūpes par vienu bērnu ar īpašām vajadzībām var būt līdzvērtīgas rūpēm par vairākiem bērniem. Komisija sadarbībā ar ministrijām turpinās strādāt pie iespējamajiem risinājumiem dažādu atbalsta mehānismu meklējumiem, lai ģimenes ar bērniem un ģimenes, kurās aug bērns ar invaliditāti, saņemtu arvien lielāku valsts un pašvaldību atbalstu ikdienas dzīves vajadzību nodrošināšanai, norādīja A.Skride.

Patlaban valsts īsteno Latvijas Goda ģimenes apliecības programmu, kuras ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds nodrošina karšu izsniegšanu. Tā piedāvā iespēju saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi.

Goda ģimenes apliecības izsniegšana arī tām ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, apliecinās valsts ieinteresētību, vēlmi atbalstīt un novērtēt vecāku ieguldījumu, audzinot savus bērnus, iepriekš norādījuši likumprojekta autori.

Lielākā daļa valsts un pašvaldību organizētie atbalsta pasākumi tiek piedāvāti vien tām ģimenēm, kam noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss. Līdz ar to daudzas ģimenes, kuras audzina bērnu ar invaliditāti un kuru ienākumi pārsniedz noteikto minimālo slieksni, nevar saņemt attiecīgo atbalstu, likumprojekta anotācijā akcentējuši grozījumu autori.  

Pērn valstī bija reģistrēti vairāk nekā 8400 bērnu ar invaliditāti, liecina Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas informācija likumprojekta anotācijā.

  

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde