Budžeta komisija atbalsta kavēto nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu līdz pieciem gadiem

(14.06.2022.)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 14.jūnijā, galīgajam lasījumam atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus nodokļu un nodevu likumā, kas paredz līdz pieciem gadiem pagarināt termiņu, kādā jāveic nokavēto nodokļu maksājumu samaksa. 

Patlaban šos maksājumus var sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem. 

Atkārtoti termiņa pagarinājumu kavēto nodokļu nomaksai Valsts ieņēmumu dienestam varēs lūgt par tiem kavētajiem maksājumiem, kuru samaksas termiņš iepriekš jau ir bijis pagarināts, paredz grozījumi. 

Termiņa pagarinājums nepieciešams, ņemot vērā, ka ir virkne nodokļu maksātāju, kuri joprojām nav atguvušies no Covid-19 izraisītās krīzes un nevar sekmīgi izpildīt kavētās nodokļu saistības, jo viņu ieņēmumu apjoms nav atgriezies pirmspandēmijas līmenī. Tāpat arī jāņem vērā, ka Latvijas ekonomiku ir ietekmējuši jauni satricinājumi, kas saistīti ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, teikts grozījumu anotācijā.   

Atkārtota nodokļu samaksas termiņa pagarināšana uzņēmējiem, kurus skārušas ārkārtēju apstākļu izraisītas sekas, ļaus saglabāt maksātspēju un attīstīt uzņēmējdarbību, kā arī saglabāt darba vietas, veikt kārtējos nodokļu maksājumus un samaksāt kavētos nodokļus, pauduši likumprojekta autori. 

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā šī gada 1.augustā. 

Likumprojekts otrajā – galīgajā – lasījumā vēl jāskata Saeimas sēdē.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 8.augustā