Juridiskā komisija atbalsta Jautrītes Briedes kandidatūru Satversmes tiesas tiesneses amatam

(14.06.2022.)

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 14.jūnijā, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Jautrītes Briedes apstiprināšanu Satversmes tiesas tiesneses amatā.

J.Briedei ir Latvijas Universitātē iegūts tiesību zinātņu doktora grāds. Šobrīd viņa ir Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore, kā arī profesore Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātņu katedrā. J.Briede ir divu monogrāfiju, Satversmes komentāru un Administratīvā procesa likuma komentāru, kā arī vairāku zinātnisko publikāciju autore un līdzautore. Viņa ir Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere, kā arī apbalvota ar tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi.

Plānots, ka J.Briede darbu Satversmes tiesā uzsāktu 1.septembrī.

Jauns Satversmes tiesas tiesnesis ir jāapstiprina, jo šī gada 23.maijā Satversmes tiesas tiesneša pilnvaras beigušās Daigai Rezevskai, kura tiesneša amatā apstiprināta pēc Saeimas deputātu priekšlikuma. 

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Komisija lūgs Saeimu iekļaut lēmuma projektu parlamenta 16.jūnija sēdes darbakārtībā, informēja Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Jānis Butāns.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 9.augustā
10:00  "Saskaņa" sociāldemokrātiskās partijas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Liang Jianquan