Vita Anda Tērauda ar Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētājiem pārspriež aktuālo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju

(10.11.2021.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda trešdien, 10.novembrī, attālināti tikās ar Igaunijas, Lietuvas un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju vadītājiem un pārsprieda aktuālo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju.

“Būtiski ir ne tikai reaģēt uz Baltkrievijas pierobežā notiekošo, bet arī darīt visu iespējamo, lai nākotnē novērstu hibrīduzbrukumus un šādas nekonvencionālas operācijas uz Eiropas Savienības robežām nebūtu iespējamas,” uzsvēra V.A.Tērauda.

Komisiju priekšsēdētāji, pārrunājot pēdējos notikumus uz Polijas-Baltkrievijas robežas, sprieda arī par šonedēļ iznākušo Eiropas Savienības līmeņa dokumentu “Stratēģiskais kompass drošībai un aizsardzībai”, kura mērķis ir kopīgas Eiropas Savienības dalībvalstu vīzijas nostiprināšana par drošību un aizsardzību. Eiropas lietu komisiju vadītāji uzsvēra, ka tā īstenošana ļautu efektīvāk cīnīties ar 21.gadsimta draudiem Eiropas drošībai.

Sanāksmē tika pārrunāts arī jautājums par stabilāku enerģijas cenu nodrošināšanu nākotnē un enerģētiskās atkarības mazināšanu no trešajām valstīm, kā arī tika pārspriesta 29.-30.novembrī gaidāmās Eiropas Savienības dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmes (COSAC) darba kārtība.

Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisijas tradicionāli divas reizes gadā rīko komisiju priekšsēdētāju sanāksmes, kuru laikā tiek apspriesti aktuālie Eiropas Savienības jautājumi. Tikšanās stiprina sadarbības saites, veicina viedokļu apmaiņu un palīdz rast kompromisus, veidojot valsts nacionālajām interesēm atbilstošu politiku.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 18.janvārī
08:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:45  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde (turpinājums)
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas jubilejas gada atklāšana