Baltijas valstu parlamentārieši Viļņā spriedīs par ciešāku sadarbību Covid-19 krīzes mazināšanā

(03.11.2021.)

Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācija 4. un 5.novembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā piedalīsies BA gadskārtējā sesijā, lai kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem pārrunātu aktuālos sadarbības jautājumus, tostarp kopīgi veicamo Covid-19 krīzes seku mazināšanai.

Tāpat parlamentārieši spriedīs par energoapgādes drošību Baltijā, kā arī drošības izaicinājumiem Eiropas Savienības austrumu pierobežā un Baltijas valstu lomu to risināšanā.

BA 40.sesiju atklās Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), Lietuvas parlamenta (Seima) priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena (Viktorija Čmilytė-Nielsen), Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, kā arī Igaunijas parlamenta (Rīgikogu) priekšsēdētājs Jiri Ratass (Jüri Ratas).

Saeimu BA sesijā Viļņā pārstāvēs Latvijas delegācijas vadītājs, BA viceprezidents Jānis Vucāns, delegācijas vadītāja vietniece Inese Voika, kā arī delegācijas locekļi Dagmāra Beitnere-Le Galla, Ilze Indriksone, Regīna Ločmele un Reinis Znotiņš.

BA gadskārtējās sesijas ietvaros sasaukta arī parlamentu un izpildvaras sadarbības platforma – 27.Baltijas Padome. Plānots, ka tajā klātesošos uzrunās BA prezidents Andrjus Kupčinsks (Andrius Kupčinskas), kā arī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri.

Tradicionāli sesijas ieskaņā notiks BA balvu pasniegšanas ceremonija, kurā ar balvu mākslā par starptautiskā izstāžu cikla “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” īstenošanu godinās mākslas zinātnieci Gintu Gerhardi-Upenieci. Balvu literatūrā piešķirs igauņu rakstniekam Vahuram Afanasjevam (Vahur Afanasjev), savukārt balvu zinātnē saņems lietuviešu zinātnieks Virģinijus Šikšnis (Virginijus Šikšnys). Tāpat pasniegs BA medaļas, ko piešķir par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā.

 

Informācija par BA:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 17.janvārī
08:00  Ārlietu komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kopsēde
08:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde