Administratīvi teritoriālās reformas komisija sāks izskatīt priekšlikumus Vēsturisko zemju likuma projekta otrajam lasījumam

(22.02.2021.)

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija otrdien, 23.februārī, sāks darbu pie priekšlikumu izskatīšanas Vēsturisko zemju likumprojekta otrajam lasījumam. 

Par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgā komisija kopumā saņēmusi 110 priekšlikumus.    

Ar jauno likumu paredzēts radīt nepieciešamos priekšnoteikumus iedzīvotāju kopīgās identitātes stiprināšanai un latviešu vēsturisko zemju kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanai un ilgtspējīgai attīstībai, teikts projekta anotācijā. 

Likuma, kas risinātu vietējo kopienu kultūrvēsturiskās identitātes un piederības jautājumus, izstrādi paredz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums. Likumprojektu Saeimā iesniedzis Valsts prezidents Egils Levits. 

Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde otrdien, 23.februārī, notiks attālināti videokonferences formātā pulksten 13.00. 

Mediju ievērībai:
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem ir iespēja sēdei sekot līdzi attālināti. Lai varētu sekot līdzi sēdes norisei, lūdzam savlaicīgi (vismaz vienu stundu pirms sēdes sākuma) vērsties Saeimas Preses dienestā, rakstot e-pastu uz prese@saeima.lv un vaicājot pēc piekļuves koda. Jānorāda savs vārds un uzvārds, kā arī pārstāvētais medijs. Piekļuves kods tiks nosūtīts uz e-pasta adresi neilgi pirms plānotā sēdes sākuma.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 1.martā
11:00  Saeimas priekšsēdētajas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Lietuvas Republikas Seima priekšsēdētāju V.E. Viktorija Čmilytė-Nielsen
13:50  Saeimas Prezidija sēde