Reģionos ar mazu pasažieru skaitu kā sabiedrisko transportu varēs izmantot arī vieglās automašīnas

(01.11.2017.)

Lai reģionos ar mazu pasažieru skaitu kā sabiedrisko transportu varētu izmantot arī vieglās automašīnas, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 1.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā.

Likumā sabiedrisko transportlīdzekļu uzskaitījumu plānots papildināt ar vieglajiem transportlīdzekļiem.

Reģionos, kuros ir zems iedzīvotāju blīvums un mazs pasažieru skaits, praksē bieži vien dažus pasažierus pārvadā ar lieliem autobusiem. Lai šajos reģionos pasažieru pārvadājumi vispār būtu pieejami un reisi nebūtu jāslēdz, varēs izmantot arī mazos autobusus, mikroautobusus, kā arī vieglās automašīnas pēc pieprasījuma. Līdz ar to samazināsies izmaksas, kas valstij ir jāsedz un jākompensē pārvadātājiem, norādījuši likumprojekta autori.

Tāpat deputāti šodien, galīgajā lasījumā atbalstot grozījumus Ceļu satiksmes likumā, noteica, ka M1 kategorijas transportlīdzekļiem, kurus izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā, kārtējā tehniskā apskate būs jāveic divreiz gadā.

Regulējumu par sabiedriskā transporta pakalpojumiem plānots papildināt arī ar normām, kas nosaka valsts informācijas sistēmas izveidi braukšanas maksas atvieglojumu administrēšanai. Patlaban ir vairākas institūcijas, kas piešķir dažāda veida atvieglojumus, un katra no šīm datubāzēm ir savā iestādē, bet tās nav vienuviet, un bieži vien ir grūti šos atvieglojumus piemērot. Paredzēts, ka turpmāk šo visu administrēs Autotransporta direkcija.

Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kā arī Ceļu satiksmes likumā galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

 

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde