BA Latvijas delegācija: jānoslēdz vienošanās par neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu Latvijas-Lietuvas pierobežā

(25.10.2017.)
Galerija

Latvijai un Lietuvai svarīgi pēc iespējas ātrāk noslēgt vienošanos par savstarpēju sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā valstu pierobežas teritorijā, trešdien, 25.oktobrī, uzsvēra Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācija, Saeimas namā tiekoties ar Ministru prezidentu Māri Kučinski.

BA pārstāvji un premjers bija vienisprātis, ka jautājums par neatliekamo medicīnisko palīdzību Latvijas-Lietuvas pierobežā ir „iestrēdzis”, lai gan ar Igauniju šāda vienošanās noslēgta jau pirms vairākiem gadiem. Līdzšinējā sadarbība ar Igauniju ir veiksmīga un parāda to, cik būtiski ir noslēgt vienošanos, lai pēc iespējas ātrāk un efektīvāk pierobežā palīdzētu nelaimē nonākušajiem cilvēkiem.

Pārrunājot līdzšinējo sadarbību Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu līmenī, BA Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns kā īpaši veiksmīgu piemēru izcēla Baltijas valstu kopīgi organizētos iepirkumus medicīnas nozarē. Kopīgie vakcīnu iepirkumi ļāvuši trim Baltijas valstīm kopumā ietaupīt gandrīz divus miljonus eiro. 

Kopīgi medicīniskie iepirkumi bija būtiska BA darba prioritāte, un varam būt gandarīti, ka plāni īstenojušies. Tā ir veiksmīga platforma un piemērs tam, kā nākotnē attīstīt ciešāku sadarbību iepirkumiem arī citās nozarēs, akcentēja J.Vucāns.

BA Latvijas delegācija bija vienisprātis ar premjerministru, ka aktuāli rosināt kopīgus iepirkumus militārajām vajadzībām, taču līdz šim Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadarbībā nav panākts vēlamais progress.

Tāpat deputāti ar premjerministru pārrunāja Baltijas valstu sadarbību drošības un enerģētikas jomā, kā arī diskutēja par Rail Baltica dzelzceļa savienojuma izveidi un citiem jautājumiem, tostarp gaidāmo BA gadskārtējo sesiju, kas norisināsies 9. un 10.novembrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

 

Informācija par BA:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.


Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157686560974502
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde