Saeima apstiprina amatā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļus

(04.08.2021.)

Saeima trešdien, 4.augustā, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu amatos apstiprināja Jāni Eglīti, Jāni Siksni un Sanitu Upleju-Jegermani.

J.Eglītis amatam izvirzīts pēc desmit Saeimas deputātu iesnieguma. Viņš līdz šim bijis Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis.

J.Siksni amatam izvirzījusi Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome. Viņš līdz šim darbojies Baltijas Mediju izcilības centrā.

S.Upleja-Jegermane amatā apstiprināta pēc Valsts prezidenta ierosinājuma, viņa iepriekš strādājusi kā nacionālo ziņu nodaļas žurnāliste portālā “Delfi”.

“Jaunizveidotās padomes darbs būs izaicinājumu pilns. Ceru, ka padomes locekļi būs uz sadarbību vērsti, gan sastrādājoties ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, gan Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju. Esam gatavi darīt visu nepieciešamo un pat vairāk, lai jaunā padome varētu veiksmīgi darboties,” atzīmējis Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes izveidi paredz Saeimā 2020.gada 19.novembrī pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums.

Likums noteic, ka SEPLP sastāvā ir trīs locekļi, kurus apstiprina Saeima. Vienu no tiem izvirza Valsts prezidents, vienu – Saeima, bet vēl vienu – Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome. SEPLP locekļa amatā var apstiprināt Latvijas pilsoni ar augstāko izglītību un nevainojamu reputāciju. Tāpat likumā noteiktas vēl citas prasības.

SEPLP locekļi tiek ievēlēti amatā uz četriem gadiem, un tos var apstiprināt amatā atkārtoti, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Jaunizveidotā padome būs sabiedrisko mediju valsts kapitāla daļu turētāja. Tā uzraudzīs sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību, izstrādās un apstiprinās tiem sabiedrisko pasūtījumu, lems par tiem piešķirto līdzekļu sadalījumu un veiks citas funkcijas.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde