Lolita Čigāne: ES Digitālais vienotais tirgus – iespēja un pamudinājums Latvijai veikt reformas

(17.01.2018.)
Galerija

Eiropas Savienības (ES) Digitālā vienotā tirgus stratēģija sniedz jaunas iespējas Latvijas uzņēmējiem aktīvāk piedāvāt savus pakalpojumus citās dalībvalstīs. Turklāt tā var kalpot kā impulss ne vien uzņēmējdarbības videi, bet arī valsts pārvaldei. Stratēģija mudina mūsu valsts pārvaldi straujāk iet reformu ceļu un savest kārtībā vēl nesakārtotās lietas, trešdien, 17.janvārī, pēc sēdes sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Priekšlikums par nepersonalizēto datu brīvu apriti ES ir konkrēts piemērs, kas nodrošinās iespēju mūsu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumiem pilnvērtīgi izmantot savu kapacitāti un piedāvāt mākoņdatošanas pakalpojumus citu dalībvalstu uzņēmumiem un valsts iestādēm, uzsvēra Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja.

Tāpat deputāti sēdē akcentēja nepieciešamību pilnveidot Latvijā pieejamo e-pakalpojumu klāstu. Attīstoties digitālajam sektoram, mums ir jāapzinās, ka ir nepieciešama visaptveroša pieeja mūsu pašu e-pakalpojumiem.

Kā sacīja L.Čigāne, šobrīd Latvijā tie aizvien ir fragmentēti un diemžēl bieži vien arī nekvalitatīvi. To attīstībā ieguldītie resursi nereti nav devuši gaidīto rezultātu, un nedrīkst pieļaut, ka līdzekļi tiek izšķiesti, nenesot efektīvu rezultātu.

Deputāti sēdē uzklausīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumu par ES Digitālā vienotā tirgus stratēģijas ieviešanas progresu. Digitālā vienotā tirgus stratēģijas mērķis ir sekmēt jaunā digitālā laikmeta priekšrocību izmantošanu Eiropas ekonomikas un sabiedrības attīstībā. 

Komisijas sēdē piedalījās arī Eiropas Elektronisko komunikāciju regulatoru iestādes (BEREC) pārstāvji, kas deputātus informēja par biroja uzdevumiem, galvenajiem sasniegumiem un izaicinājumiem. BEREC ir mazākā no ES decentralizētajām aģentūrām, un tās birojs bāzēts Latvijā.


Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157664765831018
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 4.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde