Administratīvi teritoriālās reformas komisija piektdien uz sēdi aicinājusi Vidzemes reģiona pašvaldības

(06.02.2020.)

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, turpinot skatīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikumu, uz sēdi piektdien, 7.februārī, aicinājusi Vidzemes reģiona pašvaldību vadītājus. Pašvaldību reformas likumprojekta pielikumā plānots noteikt jaunizveidojamās novadu pašvaldības. 

Piektdien uz sēdi, lai uzklausītu novadu vadītāju viedokļus, aicināti pašvaldību priekšsēdētāji no Alūksnes, Amatas, Apes, Cēsu, Gulbenes, Ikšķiles, Jaunpiebalgas, Ķeguma, Lielvārdes, Līgatnes, Ogres, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Smiltenes un Vecpiebalgas novadiem. 

Deputāti komisijas sēdē arī aicinājuši piedalīties Kurzemes reģiona Ventspils novada un Ventspils pilsētas domju vadītājus. 

Iepriekš, lemjot par Latgales reģiona jaunajām pašvaldībām, deputāti atbalstījuši Aglonas novada Grāveru un Šķeltovas pagastu iekļaušanu jaunajā Krāslavas novadā, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzdots vērtēt Kastuļinas pagasta pievienošanu Preiļu vai Krāslavas novadam. Savukārt Varakļānu novada pašvaldībai komisija lūgusi noskaidrot iedzīvotāju viedokli par palikšanu Vidzemē (pie Madonas novada) vai pievienošanos Latgalei (pie Rēzeknes novada). Neizlemts vēl ir arī jautājums par Ilūkstes novadu, un komisija to plānojusi skatīt, tiekoties ar Zemgales novada pašvaldībām un izskatot ierosinājumu par Sēlijas novada izveidošanu. 

Pašvaldību reformas komisija Pierīgas reģionā atbalstījusi jauna Ķekavas novada, Mārupes novada, Salaspils novada un Ulbrokas novada izveidošanu, kā arī līdzšinējā Olaines novada saglabāšanu. Komisija vēl nav pieņēmusi lēmumu par Ādažu novada izveidi, jo plānotas konsultācijas ar VARAM par iespēju izveidot Saulkrastu novadu. Savukārt Kurzemes reģionā komisija atbalstījusi VARAM piedāvājumu par jaunajiem novadiem. 

Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā. Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 39 pašvaldības. 

Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde piektdien, 7.februārī, sāksies pulksten 12.30, un tā notiks 207.telpā Jēkaba ielā 6/8 – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde