Ināra Mūrniece Strasbūrā: mums ir stingri jāiestājas par Ukrainu un starptautiskajām tiesībām

(25.10.2019.)
Galerija

Mums kopā ir stingri jāiestājas par Ukrainu un starptautiskajām tiesībām. Eiropas Padome tās 70 gadu darbības laikā ir bijusi unikāla cilvēktiesību, tiesiskuma un demokrātijas standartu noteicēja. Diemžēl šodien Eiropas Padomes un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) autoritāte ir apdraudēta. Nelikumīgā Krimas aneksija, militārais konflikts Donbasā, Abhāzijas un Dienvidosetijas okupācija, klaji vārda un pulcēšanās brīvību pārkāpumi, represijas pret cilvēktiesību aizstāvjiem – tie ir jautājumi, kuru nerisināšana mazina sabiedrības uzticēšanos Eiropas Padomei un tās vērtībām. To sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot klātesošos Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.

“Rezolūcija par Krievijas delegācijas beznosacījuma atgriešanos Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā rada šaubas par mūsu organizācijas uzticamību. Rezolūcija tika pieņemta, turpinoties Krievijas Federācijas militārajai agresijai Austrumukrainā un pretlikumīgajai Krimas aneksijai. Krievija nav darījusi neko konflikta atrisināšanai Ukrainā un Gruzijā,” sacīja I.Mūrniece, atgādinot, ka Krievijas balsstiesības tika apturētas, reaģējot uz pirmo suverēnas valsts teritorijas aneksiju kopš Otrā pasaules kara beigām.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija un citas līdzīgi domājošas valstis balsoja pret šo rezolūciju un ir ieinteresētas atjaunot uzticēšanos Eiropas Padomei un tās Parlamentārai Asamblejai.

Piektdien Strasbūrā plānota “Baltija+ grupas” valstu parlamentu priekšsēdētāju tikšanās pēc Ukrainas puses iniciatīvas. 1.oktobrī Strasbūrā EPPA Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Gruzijas delegāciju vadītāji parakstīja kopīgu paziņojumu par “Baltija+ grupas” izveidi.

Strasbūrā pirms Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferences Saeimas priekšsēdētāja tikās arī ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētājiem. “Šodien mums - Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm – kopā ir jāiestājas par demokrātiju un pamatvērtībām. Būsim ciešā dialogā ar Ukrainas kolēģiem, lai koordinētu mūsu turpmākos soļus Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā,” uzsvēra I.Mūrniece.

I.Mūrniece līdz 25.oktobrim uzturas Strasbūrā, Francijā, kur piedalās Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē. Tajā piedalās arī Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157711478936758
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesības

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde