Kristīnes Misānes lietā EDSO PA Latvijas delegācijas vadītāja Inese Ikstena vēršas pie NB8 valstīm

(10.02.2020.)

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Ikstena pirmdien, 10.februārī, nosūtījusi vēstuli Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) delegāciju vadītājiem, aicinot sniegt atbalstu Kristīnes Misānes lietā un mudinot rast risinājumu, lai Latvijas pilsone netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai kriminālvajāšanai.

“Tā ir absurda situācija, ka Eiropas Savienības pilsoni izdod trešajām valstīm tiesāšanai un soda izciešanai par nodarījumu, ko Latvijas tiesas atzinušas kā atbilstošu, lai glābtu bērnu no apdraudējuma,” sacīja I.Ikstena.

Vēstulē, sniedzot informāciju par aktuālo situāciju, EDSO Latvijas delegācijas vadītāja pauž neizpratni par Dānijas – Eiropas Savienības – dalībvalsts attieksmi pret Eiropas Savienības pilsoni K.Misāni, par katru cenu vēloties viņu izdot Dienvidāfrikas Republikai.

“Mums visiem ir labi zināms, ka vardarbība pret sievieti ģimenē joprojām pastāv visās valstīs un tāpēc Eiropas Savienības valstis ir izstrādājušas dažādus pasākumus sievietes un bērna aizsardzībai, nogādājot tos drošā vietā un pasargājot no varmākas. Šai sakarā rodas vairāki jautājumi. Vai tiešām situācija, kad vīrs varmāka ir citas valsts pilsonis ir atšķirīga no situācijas, ja viņš ir tās pašas valsts pilsonis? Kā šādā gadījumā rīkoties un sadarboties Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai aizsargātu savu pilsoņu, jo īpaši bērnu, intereses?” vēstulē vaicā I.Ikstena.

Tāpat vēstulē EDSO Parlamentārās asamblejas NB8 valstu delegāciju vadītāji tiek aicināti uz turpmāku dialogu par to, kā šādos gadījumos, nonākot līdzīgās situācijās, būtu jārīkojas un savstarpēji jāsadarbojas Eiropas Savienības dalībvalstīm. NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis - Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju - un trīs Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Latvijas pilsone K.Misāne šobrīd atrodas apcietinājumā Dānijā, un Dānijas tiesu iestādes atbilstoši valstī spēkā esošajiem likumiem ir lēmušas par K.Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai kriminālvajāšanai par Dienvidāfrikas Republikā iespējami izdarītiem likumpārkāpumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 11.septembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas kopsēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas kopsēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Antoņinas Ņenaševas tikšanās ar Angolas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Manuel Pedro Chaves
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde