Cilvēktiesību komisija aicinās Saeimu lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no darba NEPLP

(09.10.2019.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien, 9.oktobrī, lēma lūgt Saeimu 10.oktobra sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata.

“Mēs esam saņēmuši Ķezberes kundzes iesniegumu un pēc tajā paustā lūguma atbalstījuši viņas vēlmi padomē nostrādāt vēl 67 dienas. Savukārt Cilvēktiesību komisija jau ir izsludinājusi konkursu uz vakancēm Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Tam var pieteikties līdz 14.oktobra pulksten 17.00, un pēc jauno kandidātu izvērtēšanas divus labākos virzīsim darbam padomē,” pēc Cilvēktiesību komisijas sēdes uzsvēra tās priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Tāpat A.Kaimiņš akcentēja, ka NEPLP jau šobrīd var pārvēlēt priekšsēdētāju, jo esošais ir uzrakstījis atlūgumu, bet par šādu nepieciešamību jālemj pašiem padomes locekļiem.

D.Ķezbere, kas pašlaik pilda padomes priekšsēdētājas amata pienākumus, šī gada 30.septembrī  iesniegusi NEPLP iesniegumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās 2019.gada 15.decembrī.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.novembrī