Ināra Mūrniece ar Ķīnas vēstnieku pārrunā abu valstu sadarbību

(25.09.2019.)
VideoGalerija

Latviju un Ķīnu saista regulārs politiskais dialogs. Esam ieinteresēti attīstīt aktīvu parlamentāro diplomātiju arī turpmāk, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 25.septembrī, tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Lianu Dzjaņcjuaņu (Liang Jianquan), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Tiekoties ar vēstnieku, Saeimas priekšsēdētāja apsveica Ķīnas Tautas Republiku 70.gadadienā, ko tā atzīmēs 1.oktobrī. Sarunā I.Mūrniece izcēla Visķīnas Tautas Kongresa deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu delegācijas vizīti Latvijā šajā nedēļā, kuras laikā tika pārrunātas abu valstu parlamentu turpmākās sadarbības iespējas. I.Mūrniece atzinīgi novērtēja arī Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu spīkeru vizīti Ķīnā 2018.gada janvārī.

I.Mūrniece uzsvēra, ka Latvijas un Ķīnas sadarbība notiek gan divpusēji, gan Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas stratēģiskā dialoga ietvaros. Tāpat Latvija aktīvi piedalās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (17+1) sadarbībā un “Joslas un ceļa iniciatīvā”, kas sniedz ieguldījumu mūsu divpusējā un ES un Ķīnas sadarbībā.

Saeimas priekšsēdētāja un vēstnieks bija vienisprātis par sadarbības potenciālu tūrisma jomā, kas veicina kontaktus starp Latvijas un Ķīnas iedzīvotājiem un savstarpējo sapratni. Šobrīd notiek gatavošanās 17+1 Augsta līmeņa tūrisma konferencei šā gada oktobrī Rīgā. Tāpat puses pārrunāja sadarbību transporta un loģistikas, inovāciju, izglītības un kultūras jomās.

Šajā mēnesī paiet arī 28 gadi, kopš nodibinātas diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Ķīnas Tautas Republiku 1991.gada 12.septembrī.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157711057889173
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde