Kandidātus darbam Fiskālās disciplīnas padomē var izvirzīt līdz 12.decembrim

(01.12.2016.)

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 1.decembrī, nolēma, ka kandidatūras Fiskālās disciplīnas padomes locekļu amatiem jāizvirza līdz šī gada 12.decembrim. 

Jaunas kandidatūras jāizvirza, jo amata pilnvaras šī gada nogalē beigsies Mārtiņam Kazākam un Mortenam Hansenam. 

Padome strādā sešu locekļu sastāvā, no kuriem trīs izvirzīti pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra priekšlikuma, bet trīs – pēc vismaz desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.   

Padomes locekļus amatā apstiprina Saeima uz sešiem gadiem, un, ievēlot padomi pirmo reizi, Saeimas deputātu izvirzītie locekļi tika ievēlēti uz trim, bet Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra izvirzītie locekļi – uz sešiem gadiem. Viens un tas pats loceklis amatu padomē var ieņemt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas. 

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota Fiskālās disciplīnas likuma ievērošanas uzraudzībai. Padome darbu uzsākusi 2014.gada janvārī.

 

Saeimas Preses dienests

 

 

Pirmdien, 5.jūnijā
14:15  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas deputātu tikšanās ar Kosovas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem