Parlamentārās izmeklēšanas komisiju par korupcijas, lobēšanas, organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi vadīs Veiko Spolītis

(21.04.2016.)

Ceturtdien, 21.aprīlī, parlamentārās izmeklēšanas komisijas par korupcijas, lobēšanas, organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi uz nodokļu iekasēšanu un ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu, kā arī Iekšlietu, Tieslietu, Finanšu ministriju un citu valsts institūciju amatpersonu personīgās atbildības izvērtēšanu sabiedrības interešu un labas pārvaldības principu ievērošanā vadītāja amatā ievēlēts deputāts Veiko Spolītis. 

Saeima šodien arī apstiprināja izmeklēšanas komisijas sastāvu, tajā ievēlēti arī deputāti Jānis Ādamsons (SASKAŅA), Ringolds Balodis (NSL), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Guntis Kalniņš (ZZS) un Jānis Ruks (LRA). 

Komisija izveidota šī gada 7.aprīlī pēc 34 deputātu pieprasījuma. Saskaņā ar Saeimas lēmumu komisijas darbības laiks būs seši mēneši no tās izveidošanas dienas. 

Satversme noteic, ka Saeimai jāieceļ noteiktiem gadījumiem parlamentāriskas izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir tiesības atbilstoši tai noteiktajam uzdevumam uzaicināt un uzklausīt jebkuru personu, tajā skaitā arī privātpersonu, un, ja nepieciešams, pieaicinot lietpratējus, izdarīt revīzijas valdības, pašvaldību un privātajās iestādēs un uzņēmumos, ja privātās iestādes un uzņēmumi tieši vai netieši saņem valsts pabalstus, kredītus vai pasūtījumus vai piedalās valsts vai pašvaldību īpašuma privatizācijā. 

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 2.oktobrī
13:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde