Saeimā pēc Korupcijas novēršanas apakškomisijas iniciatīvas parakstīs pretkorupcijas deklarāciju

(08.12.2015.)

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisija trešdien, 9.decembrī, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pretkorupcijas dienā aicina ikvienu amatpersonu un interesentu parakstīt individuālu pretkorupcijas deklarāciju. Iestāties pret korupciju un parakstīt savu apņemšanos varēs īpaši tam paredzētā grāmatā. Pasākumu organizē Korupcijas novēršanas apakškomisija sadarbībā ar organizāciju “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Pirms deklarācijas parakstīšanas Saeimas nama Sarkanajā zālē klātesošos uzrunās Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs, Augstākās padomes deputāts Dainis Īvāns, “Sabiedrības par atklātību – Delna” direktors Gundars Jankovs un organizācijas “Providus” pētnieks Valts Kalniņš.

Lai kopīgi iestātos pret korupciju, starptautiskā pretkorupcijas organizācija “Transparency International” šogad ir izveidojusi individuālu pretkorupcijas deklarāciju.

2003.gada 9.decembrī tika parakstīta ANO Pretkorupcijas konvencija. Tā nosoda korupciju kā apkaunojošu noziegumu visā pasaulē neatkarīgi no valstu kulturālā fona un tiesiskās sistēmas, īpaši akcentējot sabiedrības lomu korupcijas novēršanā un apkarošanā. Konvencija formalizē valsts pārvaldes un politiķu pienākumu visās savās darbībās orientēties uz kopējo sabiedrisko labumu.

Pretkorupcijas deklarācijas grāmatā varēs parakstīties arī pēc 9.decembra, jo tā būs pieejama Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas telpās. 

Deklarācijas parakstīšana notiks trešdien, 9.decembrī, Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11 pulksten 13.00.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde