Cilvēktiesību komisija atbalsta Jaunatnes likuma grozījumus

(01.12.2015.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 1.decembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Jaunatnes likumā, nosakot, ka jauniešu brīvprātīgais darbs tiek organizēts saskaņā ar Brīvprātīgā darba likumu.

Līdz šim brīvprātīgā darba veikšanu regulējuši vairāki atsevišķi likumi, taču Saeimā 2015.gada 18.jūnijā pieņemts Brīvprātīgā darba likums, kas nosaka vienotu brīvprātīgā darba tiesisko regulējumu mūsu valstī. Brīvprātīgā darba likums stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Likums brīvprātīgo darbu definē kā organizētu fizisku vai intelektuālu darbu, ko fiziska persona pēc labas gribas un bez atlīdzības veic sabiedrības labā. Likums noteic, ka brīvprātīgo darbu drīkst veikt persona, kas sasniegusi 13 gadu vecumu. Personas vecumā no 13 līdz 16 gadiem brīvprātīgo darbu var veikt tikai ar likumisko pārstāvju rakstveida atļauju.

Tāpat komisijas atbalstītais likumprojekts precizē, ka jaunatnes organizācijām ikgadējās jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ir tiesības saņemt valsts budžeta finansējumu arī šo organizāciju darbības atbalsta projektiem. Grozījumi nepieciešami, lai neierobežotu jaunatnes organizāciju iespējas saņemt valsts budžeta finansējumu arī citu valsts piedāvāto finanšu instrumentu ietvaros.

Likumprojekts „Grozījumi Jaunatnes likumā” Saeimai vēl jāizskata galīgajā lasījumā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju