Eiropas lietu komisija atbalsta Latvijas ES prezidentūras sešu mēnešu programmu

(29.10.2014.)

Saeimas Eiropas lietu komisija trešdien, 29.oktobrī, atbalstīja gaidāmās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sešu mēnešu programmu. Mūsu valsts prezidējošās valsts pienākumus uzņemsies no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

„Līdz Latvijas prezidentūras sākumam atlicis nedaudz vairāk par diviem mēnešiem, un šodien, Eiropas lietu komisijai atbalstot mūsu valsts prezidentūras sešu mēnešu programmu, ir noslēdzies prezidentūras plānošanas posms,” uzsver Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

„Prezidentūra ir liels izaicinājums Latvijai, ņemot vērā faktu, ka pavisam nesen darbu sācis jauns Eiropas Parlamenta sastāvs, pēc divām dienām darbu sāks jaunā Eiropas Komisija, un 1.decembrī darbu sāks Eiropadomes priekšsēdētājs. Turklāt arī uz Latvijas politiskās skatuves norit izmaiņas – nākamnedēļ sanāks 12.Saeima, un drīzumā plānots apstiprināt jaunu valdību,” saka Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, vienlaikus akcentējot, ka Latvijas prezidentūra notiks uz satraucošu notikumu fona ES austrumu un dienvidu kaimiņvalstīs.

Latvijas prezidentūras prioritārie darba virzieni ir ES konkurētspēja un izaugsme, Eiropas digitālā potenciāla iespēju izmantošana ES attīstībā, kā arī ES lomas stiprināšana globālā mērogā, komisijas deputātus informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Latvija pie prezidentūras sešu mēnešu darba programmas sāka strādāt 2012.gada vidū, un šajā procesā iesaistīti gan eksperti un nevalstiskās organizācijas (NVO), gan mūsu valsts iedzīvotāji no visiem reģioniem, sacīja ārlietu ministrs.

Komisijas sēdē, kurā deputāti atbalstīja Latvijas prezidentūras sešu mēnešu programmu, piedalījās arī NVO pārstāvji.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju