Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece: grāmata uzsver valstiskuma nepārtrauktības nozīmi

(09.10.2015.)
Galerija

“Zīmīgi, ka grāmata iznāk laikā, kad gaidām Latvijas Republikas simtgadi un jau nākošgad atzīmēsim 25.gadskārtu kopš Latvijas Republikas Augstākā padome pieņēma konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu” - 1991.gadā nosakot, ka pārejas periods valsts varas de facto atjaunošanai beidzies,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Universitātē atklājot konferenci "Latvijas valsts dibināšana – neatkarības atjaunošana". Tās laikā tika atklāts 20.gadsimta svarīgāko tiesību avotu krājums ar komentāriem konstitucionālajās tiesībās - grāmata "Latvijas valsts tiesību avoti. Valsts dibināšana – neatkarības atjaunošana. Dokumenti un komentāri".

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka, pateicoties tautas sirdī glabātajai idejai par valstiskuma nepārtrauktību okupācijas gados, 1990. un 1991.gadā mūsu valsts tika atjaunota, nevis tika izveidota kāda no PSRS atdalījusies jaunvalsts.

“Valstiskuma nepārtrauktība ir pamats, uz kura mums balstīt nākotni, attīstīt valsti, sabiedrību, arī mūsu valsts tiesības. Lai analizētu valstiskuma nepārtrauktību, lai parādītu tā nozīmi, tapusi arī šodien lasītāju rokās nonākusī grāmata,” uzsvēra I.Mūrniece.

Par ieguldīto darbu krājuma tapšanā Saeimas priekšsēdētāja izteica pateicību Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesoram un grāmatas zinātniskās grupas vadītājam Jānim Lazdiņam, lektoram, Satversmes tiesas tiesnesim Gunāram Kusiņam, asociētajam profesoram Arturam Kučam, docentam Jānim Plepam.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 14.oktobrī
09:30  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, sadarbībā ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju, Kultūras ministriju, Aizsardzības ministriju un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju rīkotā starptautiskā konference “Kultūras mantojums un drošība”
13:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde