Gandrīz pusei Saeimas deputātu izveidoti Tvitera konti

(20.01.2012.)

Savus privātos kontus mikroblogu vietnē Twitter izveidojuši vairāk nekā 40 Saeimas deputāti, liecina Saeimas frakciju sniegtā informācija.

No politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” Saeimas frakcijas Tviterī pārstāvēti deputāti Andrejs Klementjevs (@Klementjevs), Andrejs Elksniņš (@AndrejsElksnins) Ņikita Ņikiforovs (@Nikitich) un Vladimirs Reskājs (@VladimirReskajs).

Savukārt no Zatlera Reformu partijas frakcijas Tviterī privātie konti ir deputātiem Valdim Zatleram (@VZatlers), Valdim Liepiņam (@valdisliepins6), Jurim Viļumam (@jureits), Romualdam Ražukam (@RomualdsRazuks1), Ingai Bitei (@IngaBit) un Zandai Kalniņai - Lukaševicai (@ZKLukasevica).

No frakcijas „Vienotība” Tviterī privātie konti izveidoti deputātiem Aleksejam Loskutovam (@Loskutovs), Dzintaram Zaķim (@DzintarsZakis), Lolitai Čigānei (@Lolita_Cigane), Edvardam Smiltēnam (@EdvardsSmiltens), Arvilam Ašeradenam (@Aseradens), Andrim Buiķim (@AndrisBuikis), Ingmāram Čaklajam (@IngmarsCaklais), Andrejam Judinam (@AndrejsJudins), Ojāram Kalniņam (@Ojars_E_Kalnins), Rasmai Kārkliņai (@RKarklina), Ainaram Latkovskim (@A_Latkovskis), Atim Lejiņam (@AtisLejins) un Jānim Reiram (@JanisReirs).

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”–„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakciju Tviterī pārstāv deputāti Einars Cilinskis (@EinarsCilinskis), Raivis Dzintars (@RaivisDzintars), Raivis Blumfelds (@RBlumfelds), Jānis Dombrava (@janisdombrava), Kārlis Krēsliņš (@kazus130445), Ilmārs Latkovskis (@IlmarsLat), Imants Parādnieks (@Paradnieks), Vineta Poriņa (@VinetaPorina), Dzintars Rasnačs (@DzintarsRasnacs) un Dāvis Stalts (@Stalts).

No Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas Tviterī ir deputāti Iveta Grigule (@IvetaGrigule), Raimonds Vējonis (@Vejonis), Ilona Jurševska (@IlonaJursevska), Uldis Augulis (@uldisaugulis), Kārlis Seržants (@SerzantsKarlis), Augusts Brigmanis (@ABrigmanis).

Savus kontus Tviterī izveidojuši arī Saeimas neatkarīgo deputātu grupas deputāti Jānis Upenieks (@UpenieksJanis), Elīna Siliņa (@Silina_Elina), Viktors Valainis (@ViktorsValainis), Klāvs Olšteins (@KlavsOlsteins) un Jānis Junkurs (@JanisJunkurs).

Tāpat kopš 2009.gada Tviterī izveidots un plašu sabiedrības interesi ieguvis arī Saeimas oficiālais konts @Jekaba11. Vairāk nekā 3700 sekotāju vidū ir gan privātpersonas un nevalstiskās organizācijas, gan plašsaziņas līdzekļi un valsts un pašvaldību iestādes.

Saeimas interneta kanālā var uzzināt par parlamenta sēdēs pieņemtajiem likumiem, sekot Saeimas komisiju darbam un iepazīties ar parlamenta nākamās dienas darba aktualitātēm. Saeimas Tvitera adrese ir www.twitter.com/jekaba11.

Twitter izmantošana ļauj ātri un operatīvi informēt par Saeimas darba aktualitātēm, uzrunājot arī to sabiedrības daļu, tostarp jauniešus, kas ikdienā salīdzinoši mazāk izmanto tradicionālos medijus. Ne mazāk būtiski, ka Twitter vidē var ērti sekot līdzi sabiedrības aktualitātēm un dažādiem viedokļiem.



Saeimas Preses dienests

Otrdien, 29.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes rektoru Tāli Juhnu
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde