Saeimas deputāti tiekas ar Latvijas pārstāvi Eiropas Revīzijas palātā

(14.11.2011.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas, Juridiskās komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti pirmdien, 14.novembrī, tikās ar Latvijas pārstāvi Eiropas Revīzijas palātā Igoru Ludboržu.

Tikšanās laikā I.Ludboržs iepazīstināja deputātus ar palātas veiktā 2010.gada pārskata rezultātiem. Pagājušā gada Eiropas Savienības (ES) izdevumos aplēstais kļūdu īpatsvars bijis 3,7 procenti, kas gan nenozīmē, ka šādā apmērā notikusi krāpšanās ar ES līdzekļiem, bet gan pārkāpti publisko izdevumu noteikumi vai kā savādāk nav ievēroti tēriņiem piemērojamie noteikumi, informēja I.Ludboržs.

Kā noskaidroja deputāti, vislielākais aplēstais kļūdu īpatsvars – 7,7 procenti - konstatēts ES kohēzijas, enerģētikas un transporta izdevumu jomā. Nākamais lielākais kļūdu īpatsvars 2,3 procentu apmērā bijis ES lauksaimniecības politikas jomā, kas ir lielākā ES izdevumu daļa, jo tai tiek tērēti 47 procenti ES budžeta, darīja zināmu I.Ludboržs.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica sēdē vērsa uzmanību, ka ir būtiskas jomas, kuras Eiropas Revīzijas palāta nav revidējusi, un vaicāja, kurām no tām vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību. I.Ludboržs atzina, ka stingrāk vajadzētu vērtēt ES stabilizācijas mehānismu, kur būtu vēlama arī ES dalībvalstu nacionālo revidentu lielāka iesaiste. 

Savukārt deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) vēlējās zināt, vai ES līmenī plānots atteikties no Eiropas Parlamenta sesiju organizēšanas Francijas pilsētā Strasbūrā. Regulārā Eiropas Parlamenta deputātu un darbinieku braukāšana no Briseles uz Strasbūru ir nelietderīga finanšu līdzekļu izšķērdēšana, pauda deputāts. I.Ludboržs atzina, ka, neskatoties uz agrākajām diskusijām par iespēju Eiropas Parlamentam atteikties no Strasbūras sesiju organizēšanu, patlaban neesot nekādu indikāciju, ka kaut kas varētu mainīties, jo par to ir pieņemts politisks lēmums.     


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 29.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes rektoru Tāli Juhnu
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
15:00  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde