17.oktobrī uz pirmo sēdi sanāks 11.Saeima

(14.10.2011.)

Pirmdien, 17.oktobrī, uz pirmo sēdi sanāks 11.Saeima. Sēdes sākums paredzēts pulksten 9.00.

Pirms sēdes no pulksten 8.00 Saeimas nama Lielajā vestibilā, Jēkaba ielā 11, sāksies jaunievēlēto deputātu reģistrācija.

Par 11.Saeimas pirmās sēdes darba kārtību ir vienojušies Saeimā ievēlēto politisko partiju pārstāvji.

Saskaņā ar Satversmi sēdi atklās un līdz 11.Saeimas priekšsēdētāja ievēlēšanai vadīs 10.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Sēdes sākumā jaunievēlēto parlamentu uzrunās Valsts prezidents Andris Bērziņš.   

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē ievēlēs balsu skaitītājus, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Tās locekļi komisijas sēdē pārbaudīs vēlēšanu materiālus un sūdzības par vēlēšanām, ja tādas iesniegtas Centrālajā vēlēšanu komisijā. Komisijai būs jāsagatavo ziņojums Saeimai par deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Pēc pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma 100 personām, kas ievēlētas 11.Saeimā, latviešu valodā būs jādod svinīgs solījums: „Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus”. Katram jaunievēlētajam deputātam solījums jāapliecina ar savu parakstu.

Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima balsos par lēmuma projektu par 11.Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu.  

Tāpat parasti jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē ievēl Saeimas Prezidija locekļus - Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli par Saeimas Prezidija katram amatam izvirzītajiem kandidātiem balso vienlaikus aizklātā balsošanā ar vēlēšanu zīmēm.

11.Saeimas pirmajā sēdē Ministru kabinets paziņos par savu pilnvaru nolikšanu. Ministru kabineta locekļi pēc valdības atkāpšanās turpina pildīt savu pienākumus līdz brīdim, kad Saeima izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam.

Uz jaunievēlētās Saeimas pirmo sēdi tradicionāli aicināti ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji.  

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi Saeima, kas Saeimas atlaišanas gadījumā ievēlēta citā gada laikā, uz pirmo sēdi sanāk ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc tās ievēlēšanas. Sēdes datumu saskaņā ar Saeima vēlēšanu likumu nosaka Centrālā vēlēšanu komisija.

Līdz ar 11.Saeimas sanākšanu izbeidzas 10.Saeimas pilnvaras.

 

Saeimas preses dienests

Sestdien, 28.maijā