Atvērto durvju dienā Saeimā ikviens varēs piedalīties erudīcijas konkursos

(15.09.2011.)

23.septembrī, atvērto durvju dienā Saeimā apmeklētāji varēs piedalīties vairākos erudīcijas un vērības konkursos, parādot savas zināšanas par parlamenta darbu un vēsturi, kā arī Saeimas nama arhitektūru.

Ienākot Saeimas namā, visi interesenti saņems bukletu, kas kalpos par ceļvedi apmeklējuma laikā un būs izziņas avots, atbildot uz jautājumiem. Viens no uzdevumiem būs atrast interjera detaļas Saeimas nama telpās. Tāpat apmeklētāji varēs aizpildīt krustvārdu mīklu un izpildīt citus uzdevumus par Saeimas darbu.

Pareizo atbilžu autori izlozes kārtībā saņems pārsteiguma balvas no Saeimas.

Atvērto durvju dienā interesenti varēs apmeklēt Saeimas sēžu zāli, kurā deputāti ceturtdienās sanāk uz sēdēm, un Sarkano zāli, kurā notiek Saeimas Prezidija sēdes, diskusijas un konferences. Tāpat apmeklētāji varēs ielūkoties Saeimas priekšsēdētājas kabinetā un darbinieku darba telpās, kā arī aplūkot Dāvanu zālē izvietotās ārvalstu delegāciju dāvanas Latvijas parlamentam.

Ekskursijas ietvaros apmeklētājiem būs reta iespēja apskatīt reprezentācijas telpas, kurās tiek uzņemti ārvalstu parlamentu vadītāji, ministri, vēstnieki un citas augsts amatpersonas.

Apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāti arī informatīvi izglītojoši video sižeti un fotogrāfijas par parlamenta darbu, tostarp deputātu diplomātiskajām aktivitātēm un Saeimas tradīcijām.

Šī gada 21.augustā tika atzīmēta mūsu valsts neatkarības faktiskās atjaunošanas 20.gadadiena, un Saeimas viesiem būs iespēja aplūkot vēsturiskus dokumentus – oficiālos atzīšanas rakstus, ar kuriem citas valstis pēc 1991.gada 21.augusta atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.  

Saeimas nams 23.septembrī apmeklētājiem būs atvērts no plkst.10.00 līdz 18.00, un cilvēki aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaicīgi var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš, nosūtot personas datus (vārdu, uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru) uz e-pastu info@saeima.lv, un saņēmuši apstiprinājumu.

Iespēju iepriekš pieteikt apmeklējumu sev vēlamā laikā un līdz ar to atvērto durvju dienā parlamentā iekļūt bez rindas aktīvi izmanto skolas gan no Rīgas, gan dažādiem Latvijas novadiem. Patlaban brīvas vietas iepriekšējai rezervācijai visvairāk saglabājušās pēcpusdienā – no plkst.15.00 līdz 18.00. Interesenti aicināti pieteikties līdz šī gada 21.septembrim. Papildu informācija pa tālruni 67087321 vai šeit .

Interesenti iepazīt parlamentu aicināti ne tikai atvērto durvju dienā, bet arī ikdienā, ekskursijai piesakoties pa tālruni 67087535 vai sūtot pieteikumu uz e-pastu ekskursijas@saeima.lv. Dodoties ekskursijā uz Saeimu ceturtdienās, iespējams klātienē vērot deputātu darbu Saeimas sēdē.

Atvērto durvju diena Saeimā notiks jau ceturto reizi, un interesentu skaits pieaug ar katru gadu. 2008.gadā šajā dienā Saeimā viesojās apmēram 1500 cilvēku, 2009.gadā - vairāk nekā 1800, savukārt 2010.gadā – 2000 interesentu.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 25.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde