Saeimas komisija: KNAB priekšniekam amata pretendentiem tiks prasīta jurista kvalifikācija

(24.08.2011.)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata pretendentiem tiks prasīta jurista kvalifikācija, uz šo amatu nevarēs pretendēt politisko partiju amatpersonas. To Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma, trešdien, 24.augustā, izskatīšanai Saeimā trešajā lasījumā atbalstot grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumā, kas paredz jaunas prasības biroja priekšnieka amata kandidātiem.

„Esmu patiesi gandarīts par komisijā ar balsu vairākumu atbalstīto ierosinājumu noteikt, ka KNAB priekšniekam jābūt juristam. Uzskatu, ka prasība par jurista kvalifikāciju ir būtiska, jo biroja vadītājam jāpieņem lēmumi administratīvajās lietās,” norāda komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

„Līdzīgi KNAB priekšniekam jāpieņem lēmumi arī politisko partiju finansēšanas izvērtēšanas jautājumos. Tādēļ ne mazāk svarīgs ir komisijas šodien atbalstītais liegums uz amatu pretendēt personām, kuras pēdējo divu gadu laikā ieņēmušas amatu kādā partijā,” uzsver A.Latkovskis.

Tāpat komisija atbalstīja ierosinājumu, ka šīs jaunās papildu prasības neattieksies uz pretendentiem, kuri būs pieteikušies jau izsludinātajā konkursā uz KNAB priekšnieka amatu.

Iepriekš Saeima otrajā lasījumā grozījumos jau noteica, ka KNAB vadītājam jābūt augstākajai izglītībai, amatam atbilstošai darba pieredzei un vismaz trīs gadu ilgai pieredzei vadošā amatā valsts pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Tāpat grozījumi paredz, ka KNAB vadītājam jābūt nevainojamai reputācijai. KNAB vadītāja atlasei Ministru kabinets izsludinās atklātu konkursu, kā arī izveidos pretendentu vērtēšanas komisiju, ko vadīs Valsts kancelejas direktors. Vērtēšanas komisijas sastāvā darbosies ģenerālprokurors, Augstākās tiesas priekšsēdētājs, Satversmes aizsardzības biroja direktors un Drošības policijas priekšnieks vai viņu pilnvarotas personas.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde