Saeimas komisija atzinīgi vērtē NBS patruļkuģu būvi Latvijā

(10.05.2011.)
Galerija

Jauno Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēku flotiles patruļkuģu būvēšana Latvijā sniedz būtisku ieguldījumu mūsu valsts ekonomikā – nodrošina darbavietas, nodokļu ieņēmumus un ļauj apgūt unikālas tehnoloģijas, ko pēc tam būs iespējams izmantot arī citu valstu pasūtījumos. To otrdien, 10.maijā, apmeklējot A/S „Rīgas kuģu būvētava”, uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

„Šodienas izbraukuma sēdē Rīgas kuģu būvētavā ne tikai uzklausījām detalizētu informāciju par piecu jaunu krasta apsardzes kuģu būves gaitu, bet arī klātienē varējām cehā aplūkot patruļkuģa būvniecības procesu. Redzētais un dzirdētais atstāja ļoti pozitīvu iespaidu,” norāda komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, atzīmējot, ka šis apjomīgais projekts dod uzreiz divus lielus ieguvumus.

„Pirmkārt, mūsu bruņotie spēki iegūs pavisam jaunus, modernus patruļkuģus. Otrkārt, kuģu būvniecība Latvijā rada gan jaunas darbavietas, gan arī nomaksāto nodokļu veidā valsts saņem atpakaļ daļu no iepirkumā iztērētajiem līdzekļiem. Turklāt šie ir pasaulē pirmie šāda veida divkorpusu militārie kuģi, un tas ļauj Latvijā ieviest unikālas tehnoloģijas, ko nākotnē būs iespējams izmantot, būvējot kuģus citu valstu bruņotajiem spēkiem,” pauž A.Latkovskis.

Piecu NBS patruļkuģu būves projekta kopējais finansējums ir 39,2 miljoni latu, un tas ir viens no lielākajiem projektiem NBS vēsturē. Pirmais krasta apsardzes kuģis „Skrunda” jau nolaists ūdenī.

25 metrus garo un 13,5 metrus plato NBS patruļkuģu divdaļīgais korpuss izgatavots no alumīnija. Unikālā divkorpusu konstrukcija kuģiem nodrošina augstu jūraspēju arī sliktos laikapstākļos – pilnas darbaspējas tiem ir pat spēcīgā vējā ar 3,5 metrus augstiem viļņiem.

Ar pieciem jaunbūvējamiem kuģiem iecerēts nomainīt deviņus vecos NBS patruļkuģus. Līdztekus militārajām funkcijām, tos varēs izmantot arī civilām vajadzībām – glābšanas un naftas savākšanas darbos. Viena kuģa apkalpē būs tikai astoņi cilvēki līdzšinējo 20 vietā.


Fotogrāfijas pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157626564475451/with/5706052423/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde