Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentārieši spriedīs par inovatīvu un savienotu uzņēmējdarbības vidi Baltijas valstīs

(22.02.2024.)

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu parlamentārieši piektdien, 23.februārī, Baltijas Asamblejas (BA) Ekonomikas, enerģētikas un inovāciju komitejas sēdē spriedīs par inovatīvas un savienotas uzņēmējdarbības vides veidošanu Baltijas valstīs.

Sēdi vadīs komitejas priekšsēdētāja vietnieks Andris Kulbergs. Tajā iecerēts pārrunāt ģeopolitiskās situācijas lomu inovatīvas un savienotas uzņēmējdarbības vides veidošanā, iespējām stiprināt savstarpējo sadarbību un uzņēmējdarbības vides ietekmi uz inovācijām mūsu reģionā. Tāpat parlamentārieši spriedīs par kopīgu platformu Baltijas valstu pieredzes apmaiņai par uzņēmumu un privāto investīciju piesaistīšanu.

Par Baltijas valstu valdību nostāju klātesošos uzrunās Latvijas ekonomikas ministrs Viktors Valainis, Igaunijas Ekonomikas lietu un komunikāciju ministrijas Eiropas Savienības un starptautiskās sadarbības departamenta direktors Silvers Tammiks (Silver Tammik) un Lietuvas Ekonomikas un inovāciju ministrijas Inovācijas politikas nodaļas galvenais speciālists Gītis Puiše (Gytis Puišė).

Sēdē parlamentārieši pārrunās arī Baltijas valstu sadarbību, lai veicinātu digitālo pārveidi un savienojamību reģionā. Paredzēts spriest par Baltijas valstu sadarbību šajā jomā, iespējām uzlabot pieredzes un zināšanu apmaiņu, tiesiskā regulējuma saskaņošanu, šķēršļiem ceļā uz digitālo vienoto tirgu, kā arī Trīs jūru iniciatīvas nozīmi digitālās savienojamības uzlabošanā reģionā.

Ar Baltijas valstu valdību nostāju par šo jautājumu sēdes dalībniekus iepazīstinās Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols, S.Tammiks un Lietuvas Informācijas sabiedrības attīstības komitejas Digitālo risinājumu nodaļas padomnieks Žīdrūns Nevardausks (Žydrūnas Nevardauskas). Ievadziņojumu par Baltijas valstu gatavību digitālajai pārveidei sniegs Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Edvīns Karnītis.

Mediju iespējas:
Piektdien, 23.februārī
10.00-14.30 BA Ekonomikas, enerģētikas un inovāciju komitejas sēde
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 6/8, 207.telpā

Informācija par BA:
BA ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti. BA ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 8.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas un grupas locekļu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas nerezidējošo ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
18:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar ASV domnīcas "The Heritage Foundation" viceprezidenti Victoria Coates, "Hudson Institute" vecāko pētnieku Marshall Billingslea un "Atlantic Council" vecāko pētnieku Nathan Sales