Saeimas priekšsēdētāja Somijā: mūsu kopīgais mērķis - drošība Baltijas reģionā

(16.02.2024.)
Galerija

Mūsu kopīgā prioritāte patlaban ir drošība Baltijas jūras reģionā. Augstu novērtējam to, ko esam kopā jau paveikuši, un to, ko Somija ir darījusi mūsu kopīgās drošības labā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, piektdien, 16.februārī, Somijas galvaspilsētā Helsinkos tiekoties ar Somijas parlamenta priekšsēdētāju Jusi Hallaaho (Jussi Halla-Aho).

Kā kopīgu uzdevumu puses atzīmēja Krievijas agresijas Ukrainā apturēšanu. “Eiropas drošība nav iespējama bez Ukrainas uzvaras, Krievijas iegrožošanas un lielākiem ieguldījumiem mūsu pašu drošībā,” sacīja D.Mieriņa.

J.Hallaaho uzsvēra, ka Somijas parlamentā ir vienprātība par ārlietu un drošības jautājumiem. Ukraina cīņā pret Krievijas agresiju jāatbalsta līdz Ukrainas uzvarai. Tāpat Somijas parlamenta spīkers pateicās Latvijai par atbalstu valsts ceļā uz NATO.

Gan Latvija, gan Somija labi pazīst un daudz cietusi no sava austrumu kaimiņa. Mēs zinām, ko varam sagaidīt. Mūsu kopīgai balsij Eiropā ir jābūt skaļākai, aicinot uz daudz izlēmīgāku un ātrāku rīcību, Somijas kolēģiem sacīja D.Mieriņa.

Kā nozīmīgu reģionālās sadarbības platformu D.Mieriņa uzsvēra Baltijas un Ziemeļvalstu formātu NB8. Arī šeit mums ir kopīgi risināmi jautājumi – gan Baltijas jūras drošība, gan cīņa ar hibrīddraudiem, sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Latvija šogad koordinē NB8 parlamentāro sadarbību, un dalībvalstu spīkeri šogad augustā tiksies Rīgā.

Spriežot par sabiedrības noturības un civilās aizsardzības stiprināšanu, D.Mieriņa atzīmēja Latvijas ieinteresētību mācīties no Somijas desmitgadēm uzkrātās pieredzes. Saeimas delegācija šodien Helsinkos apmeklēja Merihaka civilās aizsardzības patvertni.

D.Mieriņa akcentēja, ka Latvija ir daudz ieguldījusi gan atbalstā Ukrainai, gan arī stiprina savu aizsardzību. Šogad plānojam sasniegt 2,4 procentus no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzības spēju stiprināšanai, bet līdz 2027.gadam tie būs jau trīs procenti. Tāpat veidojam jaunu militāro poligonu Sēlijā, lai pilnveidotu iespējas uzņemt sabiedroto spēkus Latvijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Parlamentārieši pārrunāja Krievijas radītos hibrīdapdraudējumus, ar kuriem abas valstis saskaras. Drošības kontekstā svarīgi atcerēties par migrantu plūsmu no Krievijas un Baltkrievijas, kas šobrīd ir pierimusi, taču ilgtermiņā šis hibrīdkarš varētu turpināties, pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Saeimas priekšsēdētāja Helsinkos ieradusies pēc Somijas parlamenta priekšsēdētāja ielūguma. D.Mieriņu vizītē pavada Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720314818906/
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesības

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 8.janvārī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas un grupas locekļu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas nerezidējošo ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
18:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar ASV domnīcas "The Heritage Foundation" viceprezidenti Victoria Coates, "Hudson Institute" vecāko pētnieku Marshall Billingslea un "Atlantic Council" vecāko pētnieku Nathan Sales