Vides un klimata apakškomisija aicina Rīgas domi steidzami mazināt gaisa piesārņojuma problēmu galvaspilsētā

(14.05.2019.)

Lai novērstu apdraudējumu iedzīvotāju veselībai, kā arī iespējamu Latvijas tiesvedību ar Eiropas Komisiju, Saeimas Vides un klimata apakškomisija ar vēstuli vērsīsies Rīgas domē, aicinot nekavējoties veikt visas nepieciešamās darbības, lai būtiski samazinātu gaisa piesārņojumu Rīgā. Par to otrdien, 14.maijā, pēc sēdes informēja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs.

“Par spīti tam, ka Rīgas pilsētas pašvaldība ir apstiprinājusi Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmu 2016.-2020. gadam, pašlaik ir skaidrs, ka plānā izvirzītie mērķi netiks sasniegti. Gan ekspertu sniegtie dati un vērtējums, gan sabiedrības paustais norāda uz būtiskām problēmām gaisa kvalitātē Rīgā. Nozīmīgi piesārņojuma cēloņi ir saistīti ar satiksmes infrastruktūras attīstību un plānošanu, nesavlaicīgo ielu uzkopšanu, saimnieciskajām aktivitātēm brīvostas teritorijā un citiem faktoriem. Ir skaidrs, ka problēmas ir lielas, un tās ir steidzami jārisina, jo gaisa piesārņojums tieši atsaucas uz cilvēku dzīves kvalitāti un veselību, izraisot astmu, bronhītu un citas slimības,” sacīja A.T.Plešs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola deputātus apakškomisijas sēdē informēja, ka gadījumā, ja netiks atrisināta gaisa piesārņojuma problēma Rīgā, Eiropas Komisija varētu ierosināt tiesvedību pret Latviju. Pārkāpumu procedūru par cieto daļiņu piesārņojumu Rīgā, Eiropas komisija uzsāka jau 2014.gadā. Savukārt 2018.gadā Rīgā bija fiksēti 53 gadījumi, kad cieto daļiņu īpatsvars PM10 pārsniedza Eiropas Komisijas noteikto pieļaujamo 35 pārsniegumu skaitu.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 15.oktobrī
08:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  2025. gada valsts budžeta projekta iesniegšana Saeimā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēde
12:00  Eiropas lietu komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas kopsēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde