Konceptuāli atbalsta grozījumus likumos, kas regulē maksājuma pakalpojumus

(01.03.2011.)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 1.martā, konceptuāli atbalstīja ieceri paredzēt maksājumu komersantiem pienākumu sniegt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) informāciju par juridisko personu atvērtajiem un slēgtajiem maksājumu kontiem.

Patlaban pienākums sniegt VID šo informāciju noteikts tikai kredītiestādēm. Lai nodrošinātu efektīvāku nodokļu administrēšanu, arī maksājumu pakalpojumu sniedzējiem būtu jāinformē VID par juridisko personu atvērtajiem un slēgtajiem maksājumu kontiem, norāda likumprojekta autori.

Savukārt VID būs tiesības uzdot par pienākumu ne tikai kredītiestādēm, bet arī maksājumu pakalpojumu sniedzējiem apturēt juridisko personu norēķinu operācijas, ja šīs personas slēpj ienākumus, savlaicīgi neiesniedz finanšu dokumentāciju, nepakļaujas audita veikšanai vai kā citādi nepilda saistības ar nodokļu administrāciju.

Izmaiņas plānots veikt „Maksājumu pakalpojumu likumā”, likumā „Par nodokļiem un nodevām” un likumā „Par Valsts ieņēmumu dienestu”. Par šiem likumprojektiem trijos lasījumos vēl jālemj Saeimai.Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde