Skolēniem liela interese ēnot Saeimas deputātus

(03.02.2011.)

Dalību šī gada Ēnu dienā Saeimā pieteikuši jau vairāk nekā 150 skolēni no Liepājas, Daugavpils, Ventspils, Jelgavas, Valmieras, Alūksnes, Rīgas un citām Latvijas vietām.

Vislielākā interese pašlaik ir par iespēju sekot Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, kā arī deputātiem Aināram Šleseram (PLL), Ingmāram Līdakam (ZZS), Andrim Šķēlem (PLL), Raivim Dzintaram (VL-TB/LNNK) un Inesei Šleserei (PLL).

Savu izvēli „ēnot” Saeimas deputātus skolēni motivē ar interesi par politiku un iespējām savu karjeru saistīt ar politikas zinātni un tieslietām. Jaunieši norāda, ka ir sabiedriski aktīvi savās skolās un pašvaldībās, un pauž vēlmi nākotnē strādāt Latvijas labā.

Saeimas deputātus vēlas „ēnot” lielākoties vidusskolas vecuma jaunieši, taču interesi izrāda arī pamatskolu audzēkņi, no kuriem jaunākais šobrīd mācās 5.klasē.

Līdz šim lielākais „ēnotāju” skaits pieteicies no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas – seši skolēni, savukārt no Zemgales vidusskolas un Skrundas vidusskolas – pieci audzēkņi. No Gulbenes novada Lejasciema vidusskolas un Rīgas Teikas vidusskolas parlamentāriešus „ēnos” četri jaunieši.

Plašāka informācija par pasākumu un pieteikšanās kārtību pieejama Saeimas mājaslapā www.saeima.lv/lv/aktualitates/enu-diena. Tur tabulā apkopota aktuālā informācija par apstiprinātajām „ēnām” un tiem deputātiem, kuri jau apstiprinājuši konkrētos skolēnus kā savas ēnas.

Skolēni ir aicināti 16.februārī „ēnot” Saeimas deputātus un darbiniekus, lai klātienē iepazītu Saeimas ikdienas darbu, tā paplašinot savu redzesloku un izpratni par nākotnē nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.

Šī būs jau trešā reize, kad Saeima iesaistās ikgadējās Ēnu dienas pasākumos, ko rīko organizācija Junior Achievement – Latvia. 2009.gadā Saeima tika atzīta par vienu no labākajiem ēnu devējiem, un pagājušajā gadā Ēnu dienā Saeimu apmeklēja vairāk nekā 200 dažāda vecuma skolēnu no visas Latvijas.

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde