Inese Šlesere Briselē diskutē par ģimeņu mobilitātes jautājumiem

(01.12.2010.)

Saeimas Juridiskās komisijas deputāte Inese Šlesere 30.novembrī Briselē piedalījās Eiropas Parlamenta Juridiskās komitejas un nacionālo parlamentu deputātu seminārā par dzīves atvieglošanu Eiropas ģimenēm.

Diskutējot par ģimenes stāvokļa pierādīšanu un atzīšanu pārobežu jautājumos, I.Šlesere uzsvēra, ka ir apsveicamas diskusijas par administratīvo barjeru samazināšanu un formalitāšu vienkāršošana, kas viennozīmīgi ES iedzīvotājiem ļaus pilnībā izmantot brīvas pārvietošanās iespējas. Tomēr, runājot par ģimenes stāvokļa detaļu atzīšanu dažādās ES dalībvalstīs, ir jāņem vērā konkrēto valstu nacionālās likumdošanas īpatnības un tiesības noteikt savu ģimenes stāvokļa definīciju.

Semināra tēmu lokā bija administratīvo barjeru novēršana, kas bieži ir šķērslis ģimeņu mobilitātei Eiropas Savienībā. Tika apspriesta vecāku atbildība un bērnu tiesības šķiršanās procesos, kā arī bērnu nolaupīšanas un bērnu aizsardzības problemātika. Semināra dalībnieki runāja arī par starptautisko adopcijas praksi un ģimenes stāvokļa pierādīšanu pārobežu situācijās, kā arī mantojumu tiesību piemērošana pārobežu gadījumos.

Eiropas Parlaments regulāri rīko kopsēdes ar nacionālo parlamentu deputātiem par aktuāliem Eiropas Savienības dienas kārtības jautājumiem.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju