Saeima Agru Vāgneri atzīst par Latvijas pilsoni

(21.10.2010.)

Saeima ceturtdien, 21.oktobrī, atzina Agru Vāgneri par Latvijas pilsoni. Pilsonības likuma izpildes komisija atzinīgi novērtējusi A.Vāgneres paveikto Latvijas atpazīstamības vairošanā, latviskās vides saglabāšanā un latviešu diasporas stiprināšanā.

Agra Vāgnere 1989.gadā izceļoja uz Kanādu un tur aktīvi iesaistījās trimdas latviešu sabiedriskajā dzīvē. A.Vāgnere veidojusi latviešu valodas apguves mācību programmas, un patlaban strādā par pasniedzēju Toronto skolā.

A.Vāgnere atzīst, ka savas nezināšanas un apstākļu sakritības dēļ nav laicīgi reģistrējusies kā Latvijas pilsone. 1995.gada vasarā viesojoties Latvijā, vērsās Pilsonības un imigrācijas departamentā ar lūgumu reģistrēt viņu kā Latvijas pilsoni, bet, tā kā jau bija kļuvusi par Kanādas pilsoni, tika saņemts atteikums.

A.Vāgnere darbojas Latviešu nacionālajā apvienībā Kanādā un Pasaules brīvo latviešu apvienībā, kur koordinējusi visas latviešu diasporas skolu darbību un veicinājusi to sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju. Šobrīd viņa Kanādā palīdz jauniebraucējiem no Latvijas nezaudēt saikni ar dzimteni un iedzīvoties vietējā latviešu sabiedrībā. A.Vāgnere arī iesaistījusies ģimeņu nometņu 3x3 kustībā, Kanādas Daugavas vanadžu darbībā.

Par savu darbību, atbalstot Latvijas Nacionālo bruņoto spēku virsniekus viņu apmācību laikā Kanādā, saņēmusi bruņoto spēku komandiera Jura Maklakova atzinības rakstu. Novērtējot viņas nopelnus Latvijas interešu pārstāvēšanā Kanādā, 2009.gadā A.Vāgnere saņēmusi Latvijas ārlietu ministra atzinību par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Republikas stiprināšanā.

A.Vāgnere ar savu sabiedrisko darbību ir pierādījusi uzticību Latvijai, arī turpmāko darbību cieši saista ar kalpošanu Latvijai un tās interesēm. Atbalstu pretendentes vēlmei iegūt Latvijas pilsonību paudusi iekšlietu ministre Linda Mūrniece un Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdētājs Mārtiņš Sausiņš, kuri apliecina A.Vāgneres kalpošanu dzimtenes interesēm, cieņu pret latviešu valodu, vēsturi un tradīcijām, kā arī atbalstu latviešiem svešumā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde