Baltija Asambleja pasniegs balvu arī par sasniegumiem inovāciju jomā

(16.09.2010.)

Baltijas Asambleja (BA) sadarbībā ar Baltijas zinātnes parku un inovācijas centru asociāciju no nākamā gada pasniegs balvu par sasniegumiem inovāciju jomā. Ar jaunās Baltijas Inovāciju balvas ideju un mērķi ceturtdien, 16.septembrī, Baltijas konferencē „Baltic Dynamics 2010” iepazīstināja Baltijas Asamblejas prezidente Ērika Zommere.

Paredzēts, ka no 2011.gada Baltijas balva inovācijā tiks pasniegta inovatīvākajam uzņēmumam Baltijas valstīs par ekonomiski veiksmīga produkta vai pakalpojuma izgudrojumu. „Šīs balvas pasniegšanas mērķis ir demonstrēt atbalstu un interesi par Latvijā, Igaunijā un Lietuvā radītajiem sasniegumiem inovāciju un tehnoloģiju jomā, tādējādi arī stiprinot Baltijas valstu sadarbību inovatīvo izgudrojumu vidē,” pauž BA prezidente.

Ideja par jaunās balvas dibināšanu radās Baltijas zinātnes parku un inovācijas centru asociācijai sadarbībā ar Baltijas Asambleju, un jau 23.oktobrī Baltijas Asamblejas 29.sesijā Rīgā tiks oficiāli parakstīts abu organizāciju saprašanās memorands par jaunas balvas ieviešanu, informē Ē.Zommere.

Jau tradicionāli BA balvas tiek pasniegtas literatūrā, mākslā un zinātnē. Šīs balvas ir nodibinātas, lai sekmētu literatūras, mākslas un zinātnes attīstību Baltijas valstīs un novērtētu izcilākos sasniegumu minētajās jomās.

Informācija par Baltijas Asambleju:

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes, kā risināti BA dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

2010.gadā BA prezidējošās valsts funkcijas veic Latvija, un tās prezidente šajā laikā ir Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Ērika Zommere.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 21.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
13:30  Saeimas sekretāra biedra Jāņa Grasberga tikšanās ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Brian Szwarc
14:00  Saeimas frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētāja Edmunda Jurēvica tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tang Songgen