Saeimas Aizsardzības komisija tiekas ar Polijas aizsardzības ministru

(10.09.2010.)

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš un komisijas deputāti piektdien, 10.septembrī, tikās ar Polijas Republikas aizsardzības ministru Bogdanu Klihu (Bogdan Klich).

Latvijas un Polijas sadarbību militārajā jomā puses raksturoja kā lielisku. „Mūsu līdzšinējā divpusējā sadarbība aizsardzībā, kā arī sadarbība NATO ietvaros veidojusies ļoti sekmīgi,” sacīja J.Dalbiņš. „Latvija īpaši atvērta militārajai sadarbībai starp Poliju un trim Baltijas valstīm, jo mums visiem ir līdzīga vēsturiskā pieredze, kā arī kopīgas drošības politikas intereses šajā reģionā.” Komisijas priekšsēdētājs arī pateicās par Polijas dalību Baltijas valstu gaisa telpas kontrolē.

Latvijas un Polijas sadarbības sekmīgo veidošanos akcentēja arī B.Klihs, atzīstot, ka reti ar kuru valsti Polijai izveidojusies tik cieša sadarbība aizsardzības jautājumos kā ar Latviju.

Tikšanās laikā tāpat pārrunāti lielākie NATO nākotnes izaicinājumi un NATO stratēģiskās koncepcijas pieņemšanas gaita, kā arī Ziemeļatlantijas līguma 5.paragrāfa nozīme. 


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 5.jūnijā
14:15  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas deputātu tikšanās ar Kosovas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem