Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze uzrunā Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferenci

(11.06.2010.)
Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze piektdien, 11.jūnijā, uzrunājot Eiropas Padomes (EP) valstu parlamentu priekšsēdētāju konferenci, uzsvēra Latvijas paveikto parlamentārās demokrātijas, tiesiskuma un cilvēktiesību jomā kopš Latvijas valstiskuma atjaunošanas 1990.gadā.  

„Salīdzinoši īsā laikā Latvija veikusi tik apjomīgas reformas, kādas citās valstīs tika īstenotas vairāku gadu desmitu laikā,” savā uzrunā, atskatoties uz pēdējo divdesmit gadu politiskajām un ekonomiskajām pārmaiņām, teica G.Daudze. 

Saeimas priekšsēdētājs no 10. līdz 13.jūnijam uzturas darba vizītē Kipras pilsētā Limasolā, kur piedalās EP dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē. Parlamentu vadītāji konferencē diskutē par diviem galvenajiem jautājumiem - opozīcijas tiesībām un atbildību parlamenta darbā, kā arī nediskriminācijas principa ievērošanu starptautiskajās tiesībās.

„Latvijas pieredze rāda, ka vienu brīdi kāds politiskais spēks var būt pozīcijā, bet jau pavisam drīz - opozīcijā, vai arī otrādi. Tāpēc, pirms pieņemt lēmumu vai nākt klajā ar paziņojumu, katram ir jāizsver, kā tas ietekmēs parlamenta kā galvenā demokrātijas bastiona pozīcijas nākotnē, vai tas negraus uzticību likumdevējam un vai tas patiešām atbildīs valsts ilgtermiņa interesēm,” konferencē norādīja Saeimas priekšsēdētājs. 

Konferencē piedalās ap 50 valstu parlamentu vadītāji no EP dalībvalstīm, novērotājvalstīm, kā arī Eiropas parlamentāro organizāciju vadītāji. Konferencē piedalās arī Saeimas deputāte Ērika Zommere, kura patlaban ir Baltijas Asamblejas prezidente.  

EP parlamentu priekšsēdētāju konferences tiek rīkotas reizi divos gados, pamīšus Eiropas Padomes mītnes vietā Strasbūrā un kādā no EP dalībvalstīm. 

EP ir dibināta 1949.gadā un ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kas patlaban apvieno 47 Eiropas valstis. Padomes mērķis ir aizsargāt cilvēktiesības, parlamentāro demokrātiju un tiesiskumu, panākt dalībvalstu sociālo un tiesisko standartu vienotību, veicināt izpratni par Eiropas identitāti, tās vērtībām, aptverot dažādās Eiropas tautu kultūras. 

Latvija par EP dalībvalsti kļuva 1995.gadā. Saeimas Preses dienests
Trešdien, 7.jūnijā
09:00  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pieprasījumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde