Maijā pieaudzis Saeimas apmeklētāju skaits

(10.06.2010.)

Maijā Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā vērsušās 187 personas, kas ir lielākais apmeklētāju skaits šogad. To ceturtdien, 10.jūnijā, izskatot Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja sagatavoto darba pārskatu par maija mēnesi, noskaidroja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti.

Lielākā daļa apmeklētāju uz parlamentu bija nākuši, lai saņemtu uzziņas un informāciju par Saeimas darbu, bet vairāk nekā 70 - lai tiktos ar Saeimas deputātiem un  amatpersonām.

Arī uz Saeimas informatīvo tālruni iedzīvotāji šogad visvairāk zvanījuši maijā - saņemti 146 zvani. Pagājušajā mēnesī iedzīvotāji pastiprināti interesējušies par NATO Parlamentārās Asamblejas Rīgas sesijas norisi.

Maijā Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā kopumā saņemts 461 iesniegums. Iedzīvotāji iesnieguši 217 priekšlikumus likumdošanas jautājumos, savukārt 86 iesniegumos pausts viedoklis par Saeimas darbu. Vairākas nevalstiskās organizācijas iesniegušas priekšlikumus likumu grozījumiem, piemēram, Latvijas Nodokļu maksātāju tiesību asociācija iesniedza ierosinājumus izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodoklī, savukārt kāda privātpersona rosināja atļaut mātēm, kuras audzina bērnus invalīdus, pēc dzīvesbiedra nāves saņemt viņa pensiju.

Salīdzinoši daudz iesniegumu - 24 - saņemti par likumprojektu „Elektronisko mediju likums”. Saņemts arī farmācijas nozares pārstāvju viedoklis par Farmācijas likuma normām, kas skar aptieku īpašumtiesības - šo iesniegumu bija parakstījušas 1090 personas.

Visvairāk iesniegumu - 214 - saņemts pa pastu, 204 iesniegti personīgi, 43 saņemti pa e-pastu.

Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs atrodas Rīgā, Jēkaba ielā 16 (ieeja no Trokšņu ielas). Tas pieņem apmeklētājus katru darba dienu no plkst.9.00 līdz 16.30. Lai iekļūtu centrā, nav nepieciešama caurlaide. Uzziņas iespējams saņemt ne tikai klātienē, bet arī pa Saeimas informatīvo tālruni 67087321 un e-pastu info@saeima.lv.




Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde