Saeimas komisija meklēs risinājumus reģionālo televīziju saglabāšanai

(12.05.2010.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 12.maijā, vienojās meklēt risinājumus reģionālo un vietējo televīziju saglabāšanai pēc ciparu apraides ieviešanas.

Komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene norāda, ka līdz ar pilnīgu pāreju uz zemes apraidi ciparu formātā ir apdraudēts reģionālo un vietējo televīziju liktenis, jo šīm raidorganizācijām piedāvātie apraides tarifi ir daudz par dārgu. 

Patlaban Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka vienīgi SIA „Lattelecom” ir tiesības veikt apraidi ciparu formātā. Tāpat valdība ir noteikusi, ka pāreja no apraides analogajā formātā uz apraidi ciparu formātā jāpabeidz līdz 2011.gada 1.decembrim.

Diskutējot par šo jautājumu, komisijas ekspertu vidū nebija vienprātības, vai ar Ministru kabineta noteikumiem SIA „Lattelecom” kā konkursa uzvarētājs iegūst arī ekskluzīvas frekvenču lietošanas tiesības. Komisija lūgs Satiksmes ministrijas skaidrojumu, vai arī citas raidorganizācija var veikt apraidi, izmantojot ciparu apraides nodrošināšanai pieejamos frekvenču resursus.

I.Circene pauda pārliecību, ka saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām monopolstāvoklis ir diskutabls. Ja Satiksmes ministrija apstiprinās, ka SIA „Lattelecom” pieder ekskluzīvas frekvenču lietošanas tiesības ciparu televīzijas apraidei, komisija pieļauj iespēju pagarināt analogās apraides pārejas periodu līdz 2013.gadam, kad beigsies izvēlētā komersanta monopoltiesības, norādīja komisijas priekšsēdētāja.

„Piemēram, Polijā pieņemts lēmums pagarināt pārejas periodu līdz 2015.gadam, un arī mūsu komisija ir nolēmusi darīt visu iespējamo, lai arī turpmāk Latvijā nodrošinātu reģionālo televīziju daudzveidību,” skaidroja I.Circene.

Diskusija par reģionālo televīziju nākotni komisijā notika, izskatot Elektronisko mediju likumprojekta trešajam lasījumam saņemtos priekšlikumus. Komisija darbu pie likumprojekta plāno turpināt ceturtdien, 13.maijā.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.februārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde