Saeimas Eiropas lietu komisija vienojas par sadarbību ar NVO

(05.05.2010.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji trešdien, 5.maijā, tikšanās laikā vienojās par padziļinātu sadarbību, formulējot Latvijas nostāju par Eiropas Savienības (ES) ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem.

„Pieņemot ar Eiropas Savienību saistītus lēmumus, ļoti būtiska ir tieši nevalstisko organizāciju loma. Savlaicīgi iesaistot sociālos partnerus, varam precīzāk definēt un aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses būtiskos Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumos,” norāda V.Paegle.

Tikšanās laikā komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Eiropas lietu komisijas sēdes ir atklātas un izskatāmajos jautājumos ieinteresētie NVO pārstāvji var tās brīvi apmeklēt. „Izskatot Latvijas nostāju par Eiropas Savienības ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem, komisijas deputāti vienmēr īpašu uzmanību pievērš tam, lai to sagatavošanas gaitā ministrijas būtu konsultējušās ar nevalstiskajām organizācijām un ņēmušas vērā to viedokli,” uzsvēra V.Paegle. Turklāt atšķirībā no citām ES dalībvalstīm, kur parlamentu Eiropas lietu komisiju viedokļiem nereti ir tikai konsultatīvs raksturs, Saeimas Eiropas lietu komisijas viedoklis Ministru kabinetam ir saistošs.

Komisijas priekšsēdētāja un NVO pārstāvji vienojās paplašināt Saeimas Eiropas lietu komisijas interneta mājaslapā pieejamo komisijas darbakārtību. Puses bija vienisprātis, ka internetā iekļaujama papildus informācija par izskatāmajiem jautājumiem, lai NVO pārstāvji savlaicīgi varētu uzzināt par tiem interesējošiem jautājumiem un lemt par savu dalību komisijas sēdēs.

Uz tikšanos ar Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju bija ieradušies pārstāvji no Latvijas Pilsoniskās Alianses, Rīgas Samariešu biedrības, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Lauku forums, Eiropas kustības Latvijā un sabiedriskās politikas centra „Providus”. 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde