Saeima lems par grozījumiem atlīdzības likumā

(14.04.2010.)

Saeima ceturtdien, 15.aprīlī, galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz precizēt un papildināt pagājušajā gada 1.decembrī pieņemto likumu.

Plānots noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijām mājaslapā internetā būs jāpublicē informācija par amatpersonu un darbinieku atlīdzības noteikšanas kritērijiem un darba samaksas apmēru sadalījumā pa amatu grupām. Šis nosacījums tāpat kā līdz šim neattieksies uz karavīriem, militārajiem darbiniekiem un valsts drošības iestādēs strādājošajiem.

Informācija par darbinieku atalgojumu mājaslapā būs jāpublicē arī biedrībām un nodibinājumiem, kas nodrošina valsts pasūtījuma īstenošanu un no kuru finansējuma vairāk nekā 50 procentus veido valsts budžeta finansējums, kas nav ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi.

Tāpat paredzēts noteikt to kapitālsabiedrību loku, kurām internetā būs jāpublicē informācija par amatpersonu un darbinieku atalgojumu.

Izmaiņas atlīdzības likumā arī paredz, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi, pirmstiesas izmeklēšanas iestādes amatpersonas, kā arī pašvaldības policijas darbiniekus varēs prēmēt par tāda nozieguma novēršanu vai atklāšanu, kas radījis vai varēja radīt būtisku kaitējumu. Šādas prēmija apmērs nedrīkstēs pārsniegt 120 procentus no mēnešalgas.

Grozījumi paredz, ka pašvaldību deputāti, kas neieņem algotu amatu domē, nevarēs pretendēt uz visām likumā minētajām sociālajām garantijām, piemēram, ikgadējo atvaļinājumu.

Paredzēts, ka pašvaldības policijas darbiniekiem varēs izmaksāt uzturdevas kompensāciju tāpat kā Valsts policijā strādājošajiem.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas virzītās izmaiņas likumā precizē vēl virkni citu normu, un plānots, ka grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde