Saeimas komisija: mazināsies birokrātija darba aizsardzības jomā

(09.03.2010.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 9.martā, pirms trešā lasījuma atbalstīja grozījumus Darba aizsardzības likumā, paredzot atvieglot uzņēmējiem darba aizsardzības jomā noteiktās prasības.

Likumprojekts paredz, ka darba devēji turpmāk paši varēs noteikt uzņēmumā nepieciešamo darba aizsardzības speciālistu skaitu. Ņemot vērā nodarbināto skaitu un darba specifiku, uzņēmēji varēs pieņemt darbā vai norīkot darba aizsardzības speciālistus, vai arī izveidot darba aizsardzības struktūrvienību.

Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča norāda, ka šis ir solis pretī uzņēmējiem, ļaujot darba devējiem pašiem izvērtēt, cik darba aizsardzības speciālistu nepieciešams darba vietā. „Patlaban tas rakstīts likumā, taču mums nevajadzētu uzņēmēju vietā izlemt lietas, ko vislabāk var izvērtēt viņi paši,” uzsver A.Barča. Viņa norāda, ka jāmazina birokrātija, rodot kompromisu starp valsts prasībām un uzņēmēju iespējām.

Patlaban darba aizsardzības speciālistu minimālo skaitu uzņēmumā nosaka likums. Ja uzņēmumā strādā 10 līdz 50 nodarbinātie, jānorīko viens darba aizsardzības speciālists. Savukārt, ja nodarbināto skaits pārsniedz 50, jānorīko vairāki speciālisti vai jāveido darba aizsardzības struktūrvienība.

Lai samazinātu administratīvo slogu, no likuma paredzēts svītrot arī normu, kas nosaka darba devējam pienākumu informēt Valsts darba inspekciju par darba vides riska novērtēšanas rezultātiem. Šāds pienākums noteikts uzņēmējiem, kas nodarbojas ar bīstamiem komercdarbības veidiem.

Par Sociālo un darba lietu komisijas izstrādātajiem grozījumiem Darba aizsardzības likumā trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai. 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde