Saeimā viesojas Slovēnijas ārlietu ministrs (foto)

(10.02.2010.)

Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa trešdien, 10.februārī, tiekoties ar Slovēnijas Republikas ārlietu ministru Samuelu Žbogaru (Samuel Žbogar), pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, sadarbību Eiropas Savienībā (ES), kā arī iespējas veicināt Latvijas un Slovēnijas ekonomiskos kontaktus.

Sveicot ministru Saeimā, S.Āboltiņa Latvijas un Slovēnijas attiecības raksturoja kā stabilas un aktīvas, ar labu attīstības potenciālu. „Latvijai un Slovēnijai kā nelielām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir ļoti labas iespējas rast kopēju valodu un sekmīgi koordinēt viedokļus,” teica S.Āboltiņa.

Puses bija vienisprātis, ka Latvijai un Slovēnijai ir līdzīga nostāja vairumā būtiskāko ES dienaskārtības jautājumu. Piemēram, jautājumā par ES Ārējo attiecību dienesta izveides principiem, kur abas valstis uzstāj uz līdzvērtīgām pārstāvniecības iespējām visām ES dalībvalstīm.

Puses uzsvēra nepieciešamību gan parlamentārajā, gan diplomātiskajā līmenī palīdzēt abu valstu uzņēmējiem veidot jaunus biznesa kontaktus. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja biedre rosināja aktīvāk sadarboties abu valstu parlamentu Ārlietu komisiju un Eiropas lietu komisiju deputātiem.

Tikšanās laikā pārrunāta arī tālāka ES paplašināšanās, situācija Rietumbalkānu reģionā, kā arī ES Austrumu partnerības iniciatīva. Slovēnijas ārlietu ministrs pauda pozitīvu redzējumu par drīzu atrisinājumu Slovēnijas un Horvātijas jūras robežas jautājumā.  
  


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 3.jūnijā