Vienkāršos iepirkumos obligāti būtu jāizmanto elektronisko iepirkumu sistēma

(09.02.2010.)

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 9.februārī, diskutējot par izmaiņām publisko iepirkumu organizēšanā, vienojās aicināt Ministru kabinetu noteikt, ka vienkāršos valsts iestāžu iepirkumos obligāti jāizmanto elektroniskā iepirkumu sistēma.

Komisijas deputāti pauda pārliecību, ka iepirkt valsts iestāžu darbam nepieciešamās kancelejas un biroja preces, izmantojot elektronisko iepirkumu sistēmu, ir gan ātrāk, gan izdevīgāk. Tāpēc šajās preču kategorijās valsts iestādēm e-kataloga sistēma būtu jāizmanto obligāti.

„Elektronisko iepirkumu sistēmas obligāta lietošana valsts iestādēs jāsāk ar dažām preču kategorijām un pēc rezultātu izvērtējuma jālemj par to paplašināšanu,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Izmantojot elektronisko iepirkumu sistēmu, biroja papīra iegāde var izmaksāt pat divas reizes lētāk nekā to pērkot tieši no uzņēmēja, informēja Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktors Māris Krastiņš. Viņš skaidroja, ka 2009.gadā šo sistēmu izmantoja 377 iestādes un preces piegādāja 83 uzņēmēji.

Preču e-katalogā var redzēt, kurš no piegādātājiem konkrētajā dienā noteiktai precei piedāvā viszemāko cenu. „Papīra darbi atkrīt abām pusēm,” raksturoja M.Krastiņš.

Deputāti noskaidroja, ka Lietuvā tiek izmantota līdzīga sistēma. Caur to obligāti jāiepērk kancelejas preces un degviela. Savukārt, iepērkot datorus un veicot renovācijas darbus, iestādes var izvēlēties vai izmantot elektronisko sistēmu.
Saeimas Preses dienests

Sestdien, 10.jūnijā