Saeima aicina pieteikties semināram par pilsoņu līdzdalību ES lēmumu pieņemšanā

(04.12.2009.)

Saeima aicina nevalstiskās organizācijas un citus interesentus 11.decembrī piedalīties seminārā par Eiropas Savienības (ES) Lisabonas līgumā paredzēto iespēju ES pilsoņiem nākt klajā ar ES likumdošanas iniciatīvām. Seminārs tiek rīkots sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Sabiedriskās politikas centru Providus.

„Lisabonas līgums paredz plašākas pilnvaras nacionālo interešu aizstāvībā ne tikai dalībvalstu parlamentiem, bet arī iedzīvotājiem, tādējādi ļaujot tieši ietekmēt Eiropas Savienības lēmumus. Tādēļ ir būtiski informēt un diskutēt par šo jauno iespēju, lai Latvijas iedzīvotāji zinātu savas tiesības un prastu tās izmantot,” uzsver Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

Ārlietu ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Sabiedriskās politikas centra Providus pārstāvji seminārā iepazīstinās ar ES pilsoņu likumdošanas iniciatīvas iespējām, kā arī informēs par Latvijas iedzīvotāju iespējām īstenot jauno iniciatīvu praksē.  

Lisabonas līgums paredz, ka viens miljons ES pilsoņu, kuri pārstāv vairākas dalībvalstis, var aicināt Eiropas Komisiju izstrādāt ES tiesību aktu jautājumos, kuros pilsoņi uzskata, ka ir nepieciešams ES līmeņa tiesiskais regulējums. Lai apzinātu ES iedzīvotāju viedokli par Eiropas pilsoņu iniciatīvas praktiskās ieviešanas aspektiem, Eiropas Komisija uzsākusi konsultāciju procesu, aicinot līdz 2010.gada 31.janvārim ES iedzīvotājus paust savu viedokli.

Seminārs notiks piektdien, 11.decembrī, plkst.11.00 Jēkaba ielā 11, Saeimas Sarkanajā zālē. Nevalstiskās organizācijas, kuras vēlas piedalīties seminārā, tiek aicināti pieteikties Saeimas Eiropas lietu komisijā pa tālruni 67087339 vai e-pastu: girts.ostrovskis@saeima.lv  

Semināra programma:

10.30........Semināra dalībnieku reģistrēšanās.

11.00........Semināra atklāšana.
Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze. 

11.10........Lisabonas līgums.
Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktors Indulis Ābelis.

11.30........Eiropas pilsoņu iniciatīvas analīze.
Sabiedriskās politikas centra Providus Eiropas politikas pētniece Dace Akule.
 
11.50........Eiropas Komisijas Zaļās grāmatas prezentācija.
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

12.10........Debates.

12.40........Semināra noslēgums.
Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde