Saeimas komisija apstiprina sabiedrisko mediju darba grupas sastāvu

(22.10.2009.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien, 22.oktobrī, apstiprināja darba grupas sastāvu sabiedrisko mediju attīstības jautājumu risināšanai. Darba grupas mērķis būs piedāvāt sabiedrības interesēm atbilstošu sabiedrisko mediju nākotnes vīziju, un tās sastāvā būs mediju eksperti un politiķi.

Darba grupas stratēģiskie uzdevumi būs izstrādāt priekšlikumus elektronisko mediju vienotai struktūrai un Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas iespējamajam apvienošanas modelim. Ekspertu un politiķu redzeslokā būs arī jautājumi par apraides pakalpojumu pieejamību un Nacionālās radio un televīzijas padomes turpmāko darbību. Tāpat darba grupa spriedīs par nacionālā pasūtījuma koncepcijas pilnveidošanu un izvirzīs priekšlikumus jaunajam Elektronisko mediju likumam.

Darba grupas sastāvā būs Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, pārstāvji no Saeimas frakcijām - Uldis Ivars Grava (JL), Anta Rugāte (TP), Jānis Strazdiņš (ZZS), Pēteris Tabūns (TB/LNNK), kā arī frakcijas Saskaņas centrs konsultants mediju jautājumos Vadims Baraņņiks. Tāpat darba grupā būs Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Lielpēters, Satiksmes ministrijas pārstāve Ilze Lūkina, VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” tehniskā direktora vietnieks Uldis Lavrinovičs, Tieslietu ministrijas pārstāve Baiba Lielkalne, Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, kā arī mediju eksperti - Arvils Ašeradens, Inta Brikše, Aija Cālīte-Dulevska, Jānis Domburs, Ģirts Ozols, Dmitrijs Petrenko un Anda Rožukalne.

Paredzēts, ka darba grupa uz pirmo sēdi sanāks nākamnedēļ, kad arī plānots apstiprināt darba grupas vadību.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde