Saeimas komisija apstiprina Latvijas pozīciju ECOFIN padomei

(03.07.2009.)

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministru sanāksmes darbakārtības centrā joprojām būs ar pasaules ekonomisko krīzi saistīti jautājumi, piektdien, 3.jūlijā, noskaidroja Saeimas Eiropas lietu komisija. Deputāti apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju ES Ekonomikas un finanšu ministru padomei (ECOFIN), kas šī gada 7.jūlijā notiks Briselē.

ECOFIN tiks prezentētas Zviedrijas ES prezidentūras pusgada prioritātes. Zviedrija iecerējusi turpināt jau Čehijas prezidentūras laikā iesāktos pasākumus, kā arī izvirzīt tālākas iniciatīvas, lai mazinātu finanšu krīzes negatīvo ietekmi uz ES ekonomiku. Ekonomiskās krīzes pārvarēšanu un klimata pārmaiņu politiku Zviedrija definējusi kā savas prezidentūras programmas pīlārus. 

Pastiprinātu uzmanību Zviedrijas prezidentūra pievērsīs Stabilitātes un izaugsmes pakta prasību izpildei. Zviedrija uzskata, ka nepieciešams izstrādāt skaidru stratēģiju, kā ES dalībvalstis varēs mazināt savus finanšu budžeta deficītus. Kā noskaidroja deputāti, jau 7.jūlija ECOFIN sanāksmē tiks vērtētas sešu dalībvalstu, tostarp arī Latvijas, pārmērīga budžeta deficīta procedūras.

Tāpat ES finanšu ministri plāno diskutēt par procikliskuma jautājumu jeb regulējošo prasību, piemēram, grāmatvedības standartu, pastiprinošo ietekmi uz ekonomiku. Ministri vērtēs, cik liela ietekme ekonomiskās krīzes attīstībā bijusi šo regulējošo prasību procikliskajam raksturam, kad uzkrājumu un kapitāla prasības mainījušās atkarībā no ekonomiskās attīstības cikla fāzes. Piemēram, ekonomiskās augšupejas gados grāmatvedības prasības bijušas vienas, bet lejupslīdes laikā jau pavisam citas. ECOFIN tiks uzklausīts šo jautājumu pētošas darba grupas ziņojums un paredzēts aicināt nākotnē izstrādāt jau konkrētas rekomendācijas.  


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde