Saeimas komisija iestājas pret Izglītības inovācijas fonda likvidāciju

(03.06.2009.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti trešdien, 3.jūnijā, pārrunājot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iestāžu reorganizāciju, neatbalstīja ieceri likvidēt Izglītības inovācijas fondu. Deputāti lūdza fondu un IZM savstarpēji vienoties par saprātīgu kompromisu, kas dotu naudas ietaupījumu, bet nenozīmētu projektu apturēšanu.

„Ministru kabinetā apstiprināta Izglītības un zinātnes ministrijas iecere likumu par Izglītības inovāciju fondu atzīt pa spēku zaudējušu, līdz ar to pastāv pamatotas bažas par fonda funkciju pienācīgu pārņemšanu,” uzsvēra komisijas priekšsēdētāja biedrs Jānis Dukšinskis.

„Diskusijas par Izglītības inovācijas fonda izveidi ilga vairākus gadus, likuma tapšana bija sarežģīta un tik vienkāršoti fondu likvidēt nedrīkst. Protams, kardināli jāsamazina administratīvās izmaksas un arī projektiem naudas būs mazāk, taču fonda idejai ir jāsaglabājas,” norādīja J.Dukšinskis.

IZM parlamentārais sekretārs Rolands Broks skaidroja, ka fonda saistību pārņēmējs būtu Valsts izglītības attīstības aģentūra, un noraidīja bažas par funkciju izzušanu. Taujāts par iecerēto ietaupījumu, R.Broks informēja, ka uz administrācijas rēķina plānots ieekonomēt 97 tūkstošus latu.

Ņemot vērā, ka fonda kopējais finansējums bija plānots 112 tūkstoši latu apmērā, par atlikušo naudu varētu īstenot tikai dažus no 312 iesniegtajiem projektiem, skaidroja Latvijas Pedagogu domes priekšsēdētājs Andrejs Mūrnieks.

Komisijas deputāts Dzintars Ābiķis (TP) aicināja visas puses meklēt kompromisu, jo atteikšanās no fonda idejas līdzinātos ūdens izliešanai no vannas ar visu bērnu. Savukārt deputāte Janīna Kursīte-Pakule (PS) pauda viedokli, ka tik būtisks līdzekļu samazinājums ir bezatbildīgs.




Saeimas Preses dienests

Trešdien, 9.oktobrī
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
09:45  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde